Haber Detayı
18 Şubat 2016 - Perşembe 14:05
 
KÜLTÜR MESELESİ
GÜNÜMÜZDE, KAMUYA AÇIK PARK VE BAHÇELERİN KULLANIMI KÜLTÜR MESELESİNE DÖNÜŞTÜ.
Gündem Haberi
KÜLTÜR MESELESİ

Burdur kent merkezinde park ve bahçelerin kullanımı kültür meselesine dönüşürken, yanlış kullanım duyarlı vatandaşların tepkisini çekiyor. Kamuya açık alanların; park ve bahçelerin kullanımını 'kent güzelliği' ve 'sağlıklı bir kent' açısından önem taşıyor.

Kimi park ve bahçeler özellikle emeklilerin buluşup, hasbihal ettikleri (temiz) mekânlara dönüşürken kimileri ise kötü kullanımdan dolayı miadını erken tamamlıyor. Park ve bahçelerle birlikte Çöp toplama kutularının da kullanımını toplum sağlığı açısından önemli.

Sokak hayvanları için parkların köşelerine Burdur Belediyesince yaptırılan sokak hayvanları suluklarına zaman zaman sigara izmariti, yiyecek artığı, yiyecek kapları gibi pis atıklar kasıtlı olarak atılırken, kent merkezinde gündüz saatinde bazı konteynırların yanına dağ gibi yığılmış atıklar da aynı şekilde kültürsüzlüğü ifade ediyor.

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, metal panolara parkların ve bahçelerin halka emanet edildiğini bildiren yazılar yazsa da bazı vatandaşlar bu emaneti koruyamıyor veya kötüye kullanıyo

Kaynak: (bakayrıntı) - bakayrıntı Editör:
Etiketler: KÜLTÜR, MESELESİ,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
KÜLTÜR MESELESİ
KÜLTÜR MESELESİ
KÜLTÜR MESELESİ
KÜLTÜR MESELESİ
Yorumlar
Haber Yazılımı