Haber Detayı
11 Mart 2019 - Pazartesi 18:14
 
Koro Şefi Serin’in anısına ‘Ayrılığın Dilinden’ konseri
Burdur Belediyesi ve Burdur Müzik ve Folklor Derneği Türk Sanat Müziği Topluluğu tarafından hazırlanan Koro Şefi Musa Kutlu’nun yönettiği ‘Ayrılığın Dilinden’ konseri MAKÜ Konferans ve Sergi Salonunda dinleyicileriyle buluştu.
- Haberi
Koro Şefi Serin’in anısına ‘Ayrılığın Dilinden’ konseri

Burdur Belediyesi ve Burdur Müzik ve Folklor Derneği Türk Sanat Müziği Topluluğu tarafından hazırlanan Koro Şefi Musa Kutlu’nun yönettiği ‘Ayrılığın Dilinden’ konseri MAKÜ Konferans ve Sergi Salonunda dinleyicileriyle buluştu. Geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Türk Sanat Müziği Korosu Koro Şefi Mehmet Serin’in anısına düzenlenen Konserde Konuk Sanatçı Melihat Gülses sahne aldı.

Hayatını kaybeden Koro Şefi Mehmet Serin’i anan Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, “Çok uzun yıllardan beri bunu gelenek haline getirmiş, rahmetle andığımız sevgili Mehmet Serin amcamızın sırtını bize dönüp, şurada koro yönettiği günlerini dün gibi anımsıyorum. Mekânı cennet olsun, çok emeği vardır onun da bu koroda. Bir kez daha rahmet ve şükranla anıyorum kendisini. Sanatın, sporun ve hayata dair ne varsa insan ihtiyacı olan her şeyin, belediyecilik içersinde olması gerektiğine inanarak bu görevi bugüne kadar yapmaya gayret gösterdik. Koromuzun yıllardan beridir gelenek haline getirdiği bu konserler ve derneğimizin de yürüttüğü bu tür faaliyetlerde hiçbir şekilde geri kalmasını istemedik. Hatta üzerine bir taş daha nasıl koyabiliriz? Gayretiyle, birlikte biz de beş yıldır görevimiz içersinde bunu kendimize görev edinmiştik. Emeklerine sağlık koromuz bir gönüllü ordusu. Her şeyden önce kendilerine teşekkür ediyoruz. Her fırsatta da söylüyoruz. Bizim iki saat keyifle izlediğimiz bu seyir, onların neredeyse 6 aylık emeğinin karşılığı. Kendilerine çok teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Koro, Şefi, Serin’in, anısına, ‘Ayrılığın, Dilinden’, konseri,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Koro Şefi Serin’in anısına ‘Ayrılığın Dilinden’ konseri
Koro Şefi Serin’in anısına ‘Ayrılığın Dilinden’ konseri
Yorumlar
Haber Yazılımı