Haber Detayı
09 Ekim 2017 - Pazartesi 15:55
 
Köpeği ile günlerce otostop çekti
Köpeği ile günlerce otostop çekti
Yaşam Haberi
Köpeği ile günlerce otostop çekti

Sandıklı’da köpeği olduğu için otobüslerin almadığı vatandaş duyarlı bir kamyoncu sayesinde memleketine ulaştı.

Ankara’dan otostop yaparak ‘Tara’ isimli köpeğiyle yollara düşen ve Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesine kadar gelen İsmail Serkan Topçu isimli vatandaş, köpeği olduğu için otobüsler almayınca 3 gün Sandıklı’da mahsur kaldı. Hayvan sever adam memleketine duyarlı bir kamyon sayesinde ulaştı.

Sibirya kurdu cinsi köpeğini Ankara’dan Muğla Fethiye'ye götürmek isteyen 35 yaşındaki Topçu, otobüsler köpeği almayınca otostopla yola düştü. Toplam 5 araca otostop yaparak Sandıklı ilçesi 3 günde gelmeyi başaran Topçu, sonrasında ise özel araçlar ve otobüsler köpeği olduğu gerekçesi ile kendisini almayınca Sandıklı ilçesinde adeta mahsur kaldı. Sandıklı'da İstasyon Kavşağındaki bir akaryakıt istasyonu yakınlarında köpeğiyle otostop çeken ve araç bulamayan Topçu, köpeğini kimsenin almak istemediğini söyledi. Topçu, Sandıklı’ya otostop yöntemi ile gelişini ise şu sözlerle özetledi:

“Köpeğimi memleketim Fethiye'ye getirmek için cuma saat 23.00'te otostopla yola çıktım. İlk önce bir beyefendi Polatlı'ya bıraktı. Polatlı'dan da otostop ile Eskişehir'e vardım. Oradan da otostop çekerek Kütahya'ya ulaştım. Kütahya'dan Afyonkarahisar'a buradan da başka bir araç ile Sandıklı'ya ulaştım. Yağmur yağıyor. Yağmur yağdığı için de yola çıkamıyoruz. Köpeğim zaten yorgun. Hemen yatıp uyuyacak. Amacımız Fethiye'ye gitmek. İnsanlar köpeği görünce durmuyor. İnsanlarda hayvanlara karşı bir önyargı var. Yağmur yağarken bile görüyorlar ama durmuyorlar. Arabası boş gidiyor ama durmuyor. İnsanlık namına birileri yardımcı olsun istiyorum” dedi.

Öte yandan, Topçu’nun daha sonradan bir kamyonun kendisi ile köpeğini alarak Burdur- Fethiye kavşağına kadar götürdüğü öğrenildi.

Kaynak: (bakayrıntı) - bakayrıntı Editör: Haluk SAĞLAM
Etiketler: Köpeği, ile, günlerce, otostop, çekti,
Yorumlar
Haber Yazılımı escort bayan istanbul