Haber Detayı
19 Aralık 2013 - Perşembe 16:30
 
KONYAALTI SAHİLİ İÇİN VALİLİĞE BAŞVURU
KONYAALTI BELEDİYE BAŞKANI MUHİTTİN BÖCEK, TAHSİS SÜRESİNİN DOLMASI NEDENİYLE İL ÖZEL İDARESİNE DEVREDİLEN KONYAALTI SAHİLİNİN TEKRAR ALINMASI İÇİN ANTALYA VALİLİĞİNE MÜRACAAT ETTİ
Siyaset Haberi
KONYAALTI SAHİLİ İÇİN VALİLİĞE BAŞVURU

Antalya Valisi Sabahattin Öztürk’ün Konyaaltı sahili ile ilgili çağrısı üzerine harekete geçen Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, sahilin yeniden düzenlenerek halkın kullanımına sunulması için fikir projesi ile Antalya Valiliğine başvurdu.
28.09.2012 tarihinde tahsis süresi sona eren Konyaaltı sahilinin yeniden tahsis edilmesi için Antalya Defterdarlığına 5 kez müracaat ettiklerini, 11 Ekim 2013 tarihinde ise tahliye kararı verildiğini hatırlatan Böcek, “29 Eylül 1999'da 10 yıl süreyle belediyemize verilen Konyaaltı sahilini salaş yapılardan kurtarıp örnek projeyle vatandaşımızın hizmetine sunduk. Çeşitli kurum ve kuruluşlar tarafından birçok ödüle layık görülen Mavi Bayraklı Konyaaltı sahilini, günlük yerli ve yabancı 50 bin vatandaşımız kullanmaktaydı. 2004 yılında meydana gelen afet neticesinde kiralama süresi 3 yıl daha uzatılan Konyaaltı sahilini yeniden düzenlemek için Antalya Defterdarlığına 5 kez müracaat ettik. Bugüne kadar olumlu herhangi bir sonuç alamadık. Antalya Valisi Sebahattin Öztürk’ün açıklamaları doğrultusunda bugün 6’ncı müracaatımızı gerçekleştirdik” dedi.
Göstermiş olduğu duyarlılıktan ötürü Antalya Valisi Sebahattin Öztürk’e teşekkür eden Başkan Böcek, olumlu bir netice alacağına yürekten inandığını söyledi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: KONYAALTI, BELEDİYE, BAŞKANI, MUHİTTİN, BÖCEK, TAHSİS, SÜRESİNİN, DOLMASI, NEDEN
Yorumlar
Haber Yazılımı