Haber Detayı
09 Ekim 2019 - Çarşamba 12:02
 
"Kızım öldü başkaları yaşasın!"
Beyin ölümü gerçekleşen Ayşe'nin organları yeni bedenlerde hayat buldu.
Sağlık Haberi

 

Beyin ölümü gerçekleşen 18 yaşındaki Ayşe'nin organları, annesi Emine Kurnaz tarafından bağışlandı. Genç kızın organları; Antalya, İstanbul ve Ankara'daki hastalara nakledildi.

 

Antalya'nın Serik ilçesi'nde, bir hafta önce meydana gelen trafik kazasında ağır yaralanan Ayşe Kurnaz'ın beyin ölümü gerçekleşmişti.

 

Başka hayatlara umut olsunlar

 

Kızının organlarını bağışlayan Emine Kurnaz; "Bu dünyada çocuklarımdan hiçbir şey kalmadı ama yeni hayatlara umut olsunlar." Dedi.

 

  Yaklaşık 40 gün önce kalp krizi geçiren eşini, ardından da geçen hafta meydana gelen trafik kazası sebebiyle oğlu Okay Kurnaz (15) ve daha sonra kızı Ayşe Kurnaz'ı (18) kaybeden Emine Kurnaz; yaşadığı acılara rağmen kızının bağışlanan organlarıyla sağlığına kavuşan hastaları düşünerek teselli buluyor.

 

Bir Ayşe kaybettim, iki Ayşe'm oldu

 

Organların nakledildiği iki hastanın adının da Ayşe olduğunu belirten Kurnaz, "Bir tane Ayşe kaybettim iki Ayşe'm oldu. Onlarla teselli buluyorum." dedi.

 

Tek istediğinin kızından bir parça taşıyanların kendisini bayramlarda, özel günlerde unutmaması olduğunu vurgulayan Kurnaz, onların aramasıyla hüznünün mutluluğa dönüşeceğini ifade etti. 

 

 

Kaynak: (AA) - Anadolu Ajansı Editör:
Etiketler: "Kızım, öldü, başkaları, yaşasın!",
Yorumlar
Haber Yazılımı