Haber Detayı
11 Aralık 2019 - Çarşamba 12:56
 
Kırmızı Koda - tehlikeye rağmen deniz keyfi yaptılar
Aşırı yağışlar nedeniyle kırmızı kod uyarısının yapıldığı Antalya'da dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili'nde dev dalgalar oluştu. Rus uyruklu turist aile tehlikeye aldırmadan dalgalar arasında keyif yaptı
Gündem Haberi
Kırmızı Koda - tehlikeye rağmen deniz keyfi yaptılar

 

Kırmızı kod uyarısı yapılan Antalya'da uyarılara aldırış etmeyen Rus turistler, dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili’nde oluşan yaklaşık 2 metrelik dev dalgalara aldırmadan yüzüp adeta ölüme meydan okudu.
 

Meteorolojinin aşırı yağış beklentisi nedeniyle ilk kez "kırmızı" uyarıda bulunduğu Antalya’nın dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili’nde de dev dalgalar meydana geldi. Hafif yağışa rağmen Antalyalılar ve yabancı misafirler sahilden vazgeçemedi. Havanın 14, deniz suyu sıcaklığının 20 derece ölçüldüğü Antalya’da denize giren vatandaşlar dahi oldu. Yaklaşık 2 metre yüksekliği bulan dalgalar arasında Rus uyruklu aile çocuklarıyla deniz keyfi yaptı. Rus iki genç, dev dalgalar arasında tehlikeye aldırmadan yüzüp, eğlendi. Dalgaların üzerine kendini bırakan gençler adeta tehlikeye davetiye çıkardı. İki gence, anne ve babası da eşlik etti. Yağışın artmasıyla birlikte Rus aile sahilden ayrıldı.
 

Dalgalar arasında kısa sürede olsa yüzen Şerafettin Uysal, "Genelde her gün denize giriyoruz. Geldik, denizin müsait olduğunu görünce yüzmeye karar verdim. Dalgalar o kadar önemli değil. Dalgalardan çıkarken azda olsa tedirgin oluyorsunuz. Sürekli bu denize girenler için bu dalga normal. Deniz suyu baya sıcak, üşümüyorum" dedi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Kırmızı, Koda, -, tehlikeye, rağmen, deniz, keyfi, yaptılar,
Yorumlar
Haber Yazılımı