Haber Detayı
11 Temmuz 2018 - Çarşamba 16:13
 
KİBYRA’YA GÜNEŞ DOĞDU
Gladyatörler şehri Kibrya’ya güneş doğdu
Dünya Haberi
KİBYRA’YA GÜNEŞ DOĞDU

Batı Akdeniz şüphesiz Türkiye’nin en çok turist çeken kentlerine ve doğal güzelliklerine sahip bir bölge. Antalya, Isparta ve Burdur Batı Akdeniz’in batı üçgeninde yer alırken, bu üç şehrin birbirinden öncelikli tarihsel özellikleri mevcut. Batı Akdeniz’in turist çeken yerlerinden biri de turizmin incisi Kibyra antik kenti. Tarih yelpazesinde gladyatörler şehri olarak tanınan, sahip olduğu Medusa ile tüm dikkatleri üzerine çeken Kibyra’nın daha pek çok özellikleri mevcut. Burdur Valiliği, Müze Müdürlüğü, Gölhisar Belediyesi, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi ve Kültür Ve Turizm Bakanlığınca vitrine çıkarılan Kibyra ziyaretçi toplamaya devam ediyor.

 Turizm sezonunun açılması ve yaz mevsiminin gelmesiyle tüm turistler Antalya’ya akın ederken, bu turistlerin bir kısmı da yayla turizmini tercih ediyor. Gölhisar hem yayla turizmi açısından hem de Ege’ye yakınlığı açısından ilgi odağı haline geldi. Burdur’un Gölhisar ilçesine tarihin bahşettiği görkemli bir güzellik olan Kibyra dünyanın dört bir tarafından Türkiye’ye akın eden turistlerin ve Anadolu insanının ziyaret noktası konumunda.

Gerek Gölhisar halkı gerekse turizm elçileri Kibyra’ya güneş doğmasından yani yerli ve yabancı turistlerin bu antik kente akın etmesinden oldukça memnun.

Kaynak: (bakayrıntı) - bakayrıntı Editör: Kezban Çevik
Etiketler: KİBYRA’YA, GÜNEŞ, DOĞDU,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
KİBYRA’YA GÜNEŞ DOĞDU
KİBYRA’YA GÜNEŞ DOĞDU
KİBYRA’YA GÜNEŞ DOĞDU
Yorumlar
Haber Yazılımı