Haber Detayı
06 Mart 2016 - Pazar 16:09
 
KEPEZ’DE ARAPAŞI ŞÖLENİ
ANTALYA’NIN KEPEZ İLÇESİNDE ARABAŞI ŞÖLENİ DÜZENLENDİ.
Yaşam Haberi
KEPEZ’DE ARAPAŞI ŞÖLENİ

Antalya'da yaşayan Yozgatlılar, Kepez Belediyesi tarafondan düzenlenen 'Arabaşı Şöleni' nde biraraya geldi.Arabaşı Şöleni, Antalya Yozgatlılar Kültür ve Dayanışma Derneği işbirliği ile Sakarya Parkı içeriksindeki Yüzüncü Yıl Restoran'da düzenlendi.Şölene Döşemealtı Kaymakamı Mehmet Baygül, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Başkan Yardımcısı Mustafa Özsoy, Antalya Yozgatlılar Derneği Başkanı Ali Barış Yıldırım ile çok sayıda Antalya'da yaşayan Yozgatlı katıldı.Şölende Türk Halk Müziği sanatçıları Ümmü Erbil ve Murat Balaban, Yozgat yöresi türkülerini seslendirdiler.

GÖNÜL KÖPRÜSÜ

Şölende bir konuşma yapan Başkan Hakan Tütüncü, hemşehri derneklerine yönelik düzenledikleri etkinliklerin gönül köprülerini güçlendirdiğini ve gönülleri birbirine yaklaştırdığını belirtti.

Tütüncü, insanoğlunun geçmişten bugüne yitik cenneti aradığını anımsatarak, şunları söyledi: "Bana göre bunca nimetleriyle, güzellikleriyle aslında yitik cennet insanoğlunun Hz Adem'den beri aradığı o yitik cennet bu güzel ülke, bu güzel topraklar yani darı dünya. Ama biz çok anlamsız, tarihin akışı içerisinde zerre miskal yeri olmayan birçok sorunla, problemle, kendi ürettiğimiz problemlerle bu dünyayı cehenneme çevirdiğimizin farkında değiliz. Önemli olan birbirimizi sevmek ve gönülden gönüle yol bulabilmektir. Farklı düşünebiliriz, dünyaya farklı pencerelerden bakabiliriz. Farklı şeylerden de hoşlanıyor olabiliriz. Ama farklılıklarımız birbirimizi sevmemize, beraber yaşamamıza birbirimize ellerimizi uzatmamıza engel değildir. Bunu anladığımız gün, yaşadığımız şehirde, ülkede ve yeryüzü de daha güzel olacak. "

Tütüncü, konuşmasından sonra sanatçılara çiçek vererek, teşekkür etti.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: KEPEZ’DE, ARAPAŞI, ŞÖLENİ,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
KEPEZ’DE ARAPAŞI ŞÖLENİ
KEPEZ’DE ARAPAŞI ŞÖLENİ
Yorumlar
Haber Yazılımı