Haber Detayı
11 Şubat 2019 - Pazartesi 10:53
 
Kamil Özcan ‘Hasım Değil, Hısımız’
Burdur Hüsnü Bayer Kapalı Spor Salonunda Yapılan Damızlık Sığır Yöneticileri Birliği (DSYB) genel kurulunda konuşan DSYB Başkanı Kamil Özcan, üreticilerle hasım değil, hısım olduklarını ve dostluk içinde hizmet verdiklerini belirtti
- Haberi
Kamil Özcan ‘Hasım Değil, Hısımız’

Burdur Hüsnü Bayer Kapalı Spor Salonunda Yapılan Damızlık Sığır Yöneticileri Birliği (DSYB) genel kurulunda konuşan DSYB Başkanı Kamil Özcan, üreticilerle hasım değil, hısım olduklarını ve dostluk içinde hizmet verdiklerini belirtti. Yapılan DSYB 12’nci Genek Kurulda açıklanan tek liste ile mevcut Başkan Kamil Özcan yeniden Başkan oldu.

Yönetim Kurulu üyesi olarak başladığı görevinde yaptığı başarılı hizmetlerle tanınan Kamil Özcan, 4. Kez başkan seçilerek güven tazeledi. Başkan Kamil Özcan geçtiğimiz yılda Burdur Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği Genel Başkanı seçilmişti.

 

Hayvancılığın gelişmesi için hayvan ırkı ıslahının çok önemli olduğunu vurgulayan Burdur Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği (DSYB) Başkanı Kamil Özcan, “Bu ıslahı da DSYB ekipleri aracılığıyla yapacağız. Süt numunelerinden alınan örnekler ve Islah için 20018’de üreticimize 700 bin Lira yeni desteklemeler kazandırdık. ‘Hasım değiliz, Hısımız’ ilkesiyle Burdur’da hayvancılığın gelişmesi için dayanışma ve barış içerisinde hizmet etmeye devam edeceğiz. Bizlere tekrar emanet ettiğiniz bu görevi layıkıyla yerine getirerek sizlere gece gündüz hizmete devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.  

 

Burdur’un hayvancılıkta Marka İl olduğunu belirten AK Parti Burdur Milletvekili Yasin Uğur, Damızlık Sığır Yetiştiriciler Birliğinin hayvancılığın gelişmesinde önemli rol oynadığını söyledi. Hayvancılığın gelişmesi için her türlü fedakarlığa hazır olduğunu anlatan AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, “Ülkemizin içinde bulunduğu gerek siyasi gerekse ekonomik ortam ne olursa olsun tarım ve hayvancılıkta üretimin devam etmesi gerekir. Bizi de hükümet olarak yeni desteklemelerle üreticimiz destekliyoruz ve desteklemeye devam edeceğiz. Hayvancılıkla ilgili her türlü problemi ilgili Bakanlıklarımıza aktarıyoruz. Çünkü biz Burdurluyuz, yani hayvancılıkta marka olmuş bir İlin Milletvekiliyiz. Bu yüzden hayvancılığının gelişmesi ve desteklenmesi adına çalışmalar yaptık ve yapmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kamil, Özcan, ‘Hasım, Değil,, Hısımız’,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Kamil Özcan ‘Hasım Değil, Hısımız’
Kamil Özcan ‘Hasım Değil, Hısımız’
Kamil Özcan ‘Hasım Değil, Hısımız’
Kamil Özcan ‘Hasım Değil, Hısımız’
Kamil Özcan ‘Hasım Değil, Hısımız’
Yorumlar
Haber Yazılımı