Haber Detayı
30 Kasım 2019 - Cumartesi 09:37
 
Kablo hırsızları yakalandı
JANDARMADAN KABLO HIRSIZLARINA GEÇİT YOK
Asayiş Haberi
Kablo hırsızları yakalandı


Türk Telekom'a ait telefon kablolarını çalan şüpheliler yakalandı.
 

Konuya ilişkin Burdur Valiliği tarafından yapılan açıklamaya göre;

Burdur İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler tarafından kablo hırsızlarının yakalanmasına yönelik yürütülen çalışmada; Bucak İlçesi Karaot Köyünde ikamet eden A.Ö. ve O.Ö. isimli şahısların belirtilen köyün Köletaşı Mahallesi mevkiinden geçen Türk Telekom’a ait telefon kablolarını keserek amcaları A.Ö.’nün evinin bahçesinde yaktıkları yönünde istihbari bilgi almıştır.

Bunun üzerine adli makamlardan arama kararı alınarak, A.Ö.’nün ev ve eklentileri ile şahıslara ait araçta yapılan aramada, bahçe içerisinde iki farklı noktada kablo yanıkları, bakırdan arındırılmış 100 m çelik tel, araç içerisinde ise kablo kesmede kullandıkları katlanabilir merdiven, falçata, inşaat eldiveni, demir kesme makinesi, keser, matkap, kerpeten, spor ayakkabı, demir makara,  ip ve halat ele geçirilmiştir.

Ele geçirilen malzemelere el konulmuş olup, olay şüphelilerinden amca A.Ö. ifadesinin alınmasına müteakip serbest bırakılmış, şüpheli A.Ö. ve O.Ö. ise sevk edildikleri Adli Makamlardaki işlemlerinin ardından adli kontrol şartı ile serbest bırakılmışlardır.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kablo, hırsızları, yakalandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı