Haber Detayı
21 Mart 2018 - Çarşamba 13:25
 
Jandarma, tarihi eser kaçakçılarını af etmiyor!
Jandarma Ekiplerinden Uyuşturucu ve Tarihi Eser Operasyonu
Asayiş Haberi
Jandarma, tarihi eser kaçakçılarını af etmiyor!

Burdur Valiliğince yayınlanan basın bültenine göre operasyonlar şöyle yapıldı:

“Burdur İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan çalışmalarda; Yeşilova İlçesinde ikamet eden N.A.,N.Ç. ve C R. isimli şahısların uyuşturucu madde imal ve ticareti yaptıkları duyumunun alınması üzerine şahıslar yaklaşık (2) ay süresince takibe alınmıştır.

Yapılan çalışmaların ardından adli makamlardan alınan arama kararına istinaden Yeşilova İlçesinde ikamet eden şüpheli N.A.,N.Ç. ve C R. isimli şahıslara ait ev ve eklentilerinde, işyerlerinde ve araçlarında yapılan aramada; (83) gram kubar esrar, (4) adet uyuşturucu hap, (2) adet ruhsatsız av tüfeği, (1) adet kurusıkı tabanca, (1) adet kama ve (2) adet F serisi ABD Doları ele geçirilmiştir.

Yeşilova C. Savcısının talimatıyla ele geçirilen malzemelere el konulmuş olup, şüpheli N.A.,N.Ç. ve C R. isimli şahıslar adli makamlara sevk edilmiştir.

 

İl Jandarma Komutanlığı tarafından Kültür ve tabiat varlıklarının korumaya yönelik çalışmalar kapsamında, ilimiz merkeze bağlı Günalan Köyü'nde kaçak kazı yapan 4 kişi ve Çavdır İlçesi Söğüt Beldesi'nde serasında tarihi eser bulunduğu duyumu alınan bir kişi yakalanmıştır.

Jandarma Ekipleri tarafından Adli makamlardan alınan arama kararına istinaden Çavdır Söğüt Beldesinde T. T. isimli şahsın ev, eklenti ve serasında yapılan aramada (1) adet Roma dönemine ait Mezar Stel’i ele geçirilmiştir.

Günalan Köyü Leften Yaylası Bölgesinde bulunan l. Derece Sit Alanında icra edilen diğer bir operasyonda; R.K., M.Ş., M.Ö. ve M.A. isimli şüpheli şahıslar (1) adet hilti, (1) adet av tüfeği, (1) adet çekiç, (6) matkap ucu, (2) adet bıçak ve (26) adet av tüfeği fişeği ile birlikte izinsiz kazı yaptıkları bölgeden kaçmaya çalıştıkları esnada suçüstü yakalanmışlardır.

Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile şüpheli T. T. ,R.K. , M.Ş. , M.Ö. ve M.A. isimli şahıslara Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanuna muhalefetten  işlem yapılmış olup, ele geçirilen tarihi eser ve ele geçirilen kazı malzemelerine el konulmuştur.

 

Kaynak: (bakayrıntı) - bakayrıntı Editör:
Etiketler: Jandarma,, tarihi, eser, kaçakçılarını, af, etmiyor!,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Jandarma, tarihi eser kaçakçılarını af etmiyor!
Jandarma, tarihi eser kaçakçılarını af etmiyor!
Yorumlar
Haber Yazılımı