Haber Detayı
23 Aralık 2013 - Pazartesi 16:58
 
ISPARTA 81 İLE ÖRNEK OLACAK
Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, dergimizin bu ayki yayınına yaptığı açıklamasında, ülke geneline örnek olacak çalışmaları hayata geçirdiklerini belirtti.
Siyaset Haberi
ISPARTA 81 İLE ÖRNEK OLACAK

 

ISPARTA 81 İLE ÖRNEK OLACAK

Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, dergimizin bu ayki yayınına yaptığı açıklamasında, ülke geneline örnek olacak çalışmaları hayata geçirdiklerini belirtti. Belediye başkanı; su- kanalizasyon sistemleri, Gök kubbe Fuar Alanı, atık su arıtma tesisi, içme suyu ve scada sistemi, yürüme engelliler için yapılan çalışmalar, sosyal ve kültürel alanlardaki doğacak yeni yetenekler, belediye olarak aşure dağıtımı ve diğer kültürel konularda açıklama yaptı.

 Isparta Belediyesi yolların dayanıklı asfaltla kaplanması öncesinde yeraltını ilmek ilmek işlemeye devam ediyor. Günaydın: “Bu kapsamda Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü’nce başta yağmur suyu hattı olmak üzere çeşitli konularda boru alımı gerçekleştirdi. Bugüne kadar yağmur suyu başta olmak üzere 150 kilometre uzunluğunda altyapı ve dayanıklı asfalt döküldü. Bu 150 kilometrelik yağmur suyu borularının yanı sıra 45 kilometre de diğer altyapı malzemelerinin kullanıldığını ifade etti. Şehrin altyapısında kullanılmak üzere 40 kilometre korge yağmur suyu borusu, 20 kilometre pissu borusu ile bu kış yapımı devam edecek olan yağmur suyu bypass hatları için de 10 kilometrelik boru alındı. Alınan malzemeler depolara indirildi ve bir kaç TIR daha malzeme gelecek.  Yine bugüne kadar altyapı için 5 bin 850 adet baks kullanıldı ve depolarımızdaki stok miktarı 4 milyon liradır.

Malzeme alımlarında tercihlerimiz kaliteli ve TSE belgeli olmasıdır. Korge boruların tamamında Isparta Belediyesinin damgası bulunmaktadır. Stoklarımızda bulunan malzemelerin 3 katı da yer altına döşendiği ve son gelen malzemelerin de döşenmesiyle birlikte Isparta 81 ile örnek olacak.” dedi.  Belediye Başkanı Günaydın, mevcut stokların da 6 ay-1 yıl içerisinde yeraltına inmiş olacağını söyleyerek, bu çalışmaların gece-gündüz, mesai mefhumu gözetilmeksizin süreceğini iletti. Geçen kış yaptıkları bypass çalışmasının faydalarını 3 günlük afatta gördüklerini ve hiçbir evi su basmadığını anlatan Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, şehri bürüt olarak planladıklarını ve mahalle, bölge ayırımı yapmadıklarına değindi.

Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın: “Altyapı ve dayanıklı asfalt çalışmaları tüm şehirde yapılacak. Kimse benim sokağıma, caddeme yapılmadı diye endişeye kapılmasın. Şehrimizdeki 800 kilometrelik tüm ara yollarımızı da en geç 2,5 yıl içerisinde tamamlayacağız. Şehrimiz yeni bir altyapıya kavuşuyor ve örnek bir şehre dönüşüyor. Bu yatırımlarımızı kazanıyor ve yapıyoruz. Nasıl kazanıyoruz; malzemeyi kendimiz alıyoruz ve işçiliğini kendimiz yapıyoruz. Böylece maliyetimizi dörtte bir oranına kadar düşürüyoruz. İşte bu paraları buradan kazanıyoruz. Yaptığımız bu çalışma mikro bazda Türkiye’mize de bir örnektir. Tüm Ispartalılarımıza gönülden bu çalışmalarımızın hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

DAHA İYİYE ULAŞMAK İÇİN YATIRIMLAR HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

Isparta Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü’nce işletilen Atık Su Arıtma Tesisinde incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın, havalandırma havuzlarının hava sisteminin değiştirileceklerini, blower denen bu sistemle daha az enerji ile daha yüksek verimde biyolojik arıtmanın hedeflendiğini söyledi. Bu konudaki çalışmaların yapılması için ilgili birimlere talimat veren Başkan Günaydın, ayrıca SCADA sistemi ile de tüm tesislerin tek bir noktadan kontrol altında tutulacağını duyurdu.

Günaydın; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından istenen değerlerin altında olumlu veriler elde ettiklerini söyledi. Isparta Belediyesi’nin her zaman bir arayış ve çalışma içerisinde olduğunu aktaran Başkan Günaydın, “Mevcut aldığımız neticelerin daha iyisi nasıl alınır, bunların fizibilite çalışmalarını gerçekleştiriyoruz. Hava sistemli bir arıtma amaçlıyoruz böylece enerji miktarımızda tasarrufu, arıtmada da daha iyiye ulaşmayı hedefliyoruz. Bununla ilgili olarak arkadaşlarımız çalışmalarını başlatacak.” dedi.  Bir süre önce 1,4 milyon liralık bir harcama yaparak sistem yenilemelerine gittiklerini ve enerji üretimine geçtiklerini dile getiren Başkan Günaydın, “Aylık 50-55 bin liralık bir enerji giderimiz oluyordu. Bu sistemi kurarak bu enerji bedelinin 25 bin liralık bölümünü kendimiz karşılar hale geldik. Kendi enerjimizi kendimiz elde ediyoruz. Gaz elde etmek ve bunu enerjiye çevirmek için yine bir girişimimiz olacak.” şeklinde konuştu.  Isparta Belediyesi olarak çevreye duyarlı olduklarını bunu da düzenli çöp depolama alanı ve temizlikte gösterdiklerini ve Türkiye’nin bir numarası olduklarını belirten Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, “Atıksu Arıtma’da da iyiyiz ama daha iyi olmak istiyoruz. Türkiye’de iyi durumdayız, konumuzun üzerinde çalışıyoruz.”  görüşlerinde bulundu. Su Arıtma Tesisleri’nde SCADA sistemi kurduklarını bunun sayesinde tüm depoların kontrol altında tutulduğunu bildiren Günaydın, aynı sistemin Atık Su Arıtma Tesisinde de kurulduğunu çalışmaların son aşamada olduğunu ve 175 bin liralık bir harcama gerçekleştirildiğini belirtti. Günaydın, “Teknik ve teknolojik çalışacağız. SCADA ile tesisimizi tek bir noktadan kontrol altında tutacağız. Hiçbir şeyden kaçınmıyoruz. Bu sistemi Su Arıtma Tesislerinde de kurmuştuk, bunun sayesinde elde ettiğimiz karı halkımıza yansıtıyoruz, halkımıza 67 kuruştan su içiriyoruz. Belediye olarak 5 yıldır ucuz su içirmeyi başardık. Atık suda da elde edilecek karlar halkımıza yansıtılacaktır.” diye konuştu.

YATIRIMLARIMIZI GÖSTERİŞ İÇİN DEĞİL, HALKIN İHTİYACINA YÖNELİK YAPIYORUZ

Başkan Günaydın: “Isparta Belediyesi yatırımlarını halk odaklı olarak sürdürüyor. Şehri bir bütün olarak planlayan ve ihtiyaç önceliğine göre yatırımları sürdüren belediyemiz altyapı ve asfalt çalışmalarını da bu kapsamda aralıksız sürdürüyor. Isparta Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü ile Fen İşleri Müdürlüğü’nün ortaklaşa sürdürdüğü çalışmalar 103 Cadde’de devam ediyor. Geçen yıl şehrin batı bölgesinde yapılan ve Isparta’nın şah damarı olarak adlandırılan yağmur suyu bypass hattının bir benzeri de 103 Cadde’de gerçekleştiriliyor. Zabıta Kavşağı’ndan, Eğirdir yolu Karayolları Kavşağı arasındaki bölgede yapılan çalışmalar sonrasında Yeni Sanayi Sitesi ile tren yolu kenarında bulunan kerestecilerin su baskınlarından kurtarılması planlanıyor. Cadde boyunca 1000 ve 1100 mm çaplı büz borular döşeniyor. Bunun yanı sıra cadde boyunca yağmur suyu ızgara dağıtımları da yapılıyor. Altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından cadde dayanıklı asfalt ile kaplanarak, Ispartalıların hizmetine sunulacak. Şehrimizin batı bölümünde bypass çalışmalarını geçen yıl yapmıştık ve Muzaffer Türkeş ile Bahçelievler Mahalleleri başta olmak üzere bu bölgelerdeki su baskınlarını da ortadan kaldırdık. Bu çalışmaları yaparken biz ve personelimiz üşenmeden çalışıyor. Altyapıyı gösteriş için değil, gerçek anlamda yapıyoruz. 103 caddemizdeki işi ihale yöntemiyle yaptırsaydık çok fazla maliyetimiz olacaktı, ancak biz bunu İller Bankası kanalıyla da yapmıyoruz. Böylece maliyetimiz üçte birine kadar düşüyor. İller Bankamızdan başka konularda ve işlerde faydalanıyoruz. Altyapı ve asfalt başta olmak üzere yatırımlarımız katrilyon (milyar TL) rakamına ulaştı ancak biz kendi imkânlarımızla bunu yaklaşık 128 trilyon liraya bitirmiş oluyoruz ve böylece parayı buralardan kazanmış oluyoruz. Ayrıca gece-gündüz, hafta sonu da çalışarak bunlar da bizim için ayrı bir bereket oluyor. Türkiye’miz tatil cenneti oldu.” ifadelerini kullandı.

ISPARTA’MIZ BİBLO GİBİ OLACAK

Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın: “Yağışlarda etkilenen ve çevre esnafın dükkânlarını su basan Karaağaç Mahallesi Meydanlığında altyapı ve dayanıklı asfalt çalışmasını başlattık. Ekiplerimiz meydanlıkta ilginç bir manzarayla karşılaştı. Halkımızın isteği doğrultusunda Arnavut kaldırım taşlarını kaldırılırken, altından asfalt çıktı, bu da yetmedi bu sefer asfaltın kaldırılması için yapılan ön çalışmada, asfaltın altında bir kat daha döşenen ve döşenmesi 60 yıla yaklaştığı belirtilen kaldırım taşlarıyla karşılaşıldı. Bu manzara karşısında, şehrin kırmızı koduna dikkat çektik. Karaağaç Mahallesi Meydanlığında bu günlerde Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü ile Fen İşleri Müdürlüğü’müzce hummalı bir çalışma başlatıldı. Bu taşları da kaldıracak olan ekiplerden sonra Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü’müzce başta yağmur suyu olmak üzere altyapı eksiklikleri giderilecek. Yine bu yoldan doğalgaz hattı da geçirilecek. Yolda şehrin kırmızı kodu kayboldu; dükkân ve evlere düzayak girilirken, kapıdan sonra bir basamak aşağıya inildi. Böyle olunca da dükkân ve evleri su bastı. Yolumuzu ve yol üzerindeki dükkân ve evlerimizi su baskınlarından kurtaracağız. Yapacağımız çalışmalarla yolumuzu 70 yıl önceki koduna çevireceğiz. Yolumuzun altyapısını kökten düzeltiyoruz. Bu güne kadar bir şeyler yapılsın diye siyasiler üst üste yolda taş kaplama ve asfalt çalışması yapmış. Bundan sonra popülizm ve kandırma siyaseti yapılmayacak. Bugüne kadar yanlışları düzelterek çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 150 kilometre altyapı ve dayanıklı asfalt çalışması gerçekleştirdik. Isparta’mız biblo gibi olacak.” şeklinde konuştu.

ISPARTA’YI DAHA GÜZEL GÜNLER BEKLİYOR

Isparta’daki bazı çevrelerce, yapılan her işin sanki ihale edilerek yapılıyormuş gibi gösterilmeye çalışıldığına işaret eden Başkan Günaydın, “Bu laflar gerçeği yansıtmıyor. Bu çalışmaları belediyemiz kendi imkânlarıyla gerçekleştiriyor ve devletin mal ettiğinin dörtte birine biz bu çalışmaları yapıyoruz. Mesai mefhumu gözetmeksizin çalışmalarını devam ettiren personelime de sizlerin vasıtasıyla teşekkür ediyorum. Bu hizmetleri ekibimizle bir kalemde yeniliyor ve yapıyoruz. 2.derecedeki yollarımızda çalışmalarımız devam ediyor ve kışa kadar devam edecek. İki yıldan buyana çalışmalarımız çok daha hızlandı. Bu çalışmalarımız bazı çevrelerce engellensin diyerek çalışanlarda var. Isparta’yı daha güzel günler bekliyor.” şeklinde konuştu.

NİHAYET İKİ SANAYİMİZ BİRLEŞTİ

Isparta’da yıllardır bir türlü çözüme ulaşılamayan yol nihayetinde hizmete açıldı. Gül Sanayi ile Yeni Sanayi sitesi arasında birleştirici rol alacak olan yol trafiğe açıldı. Gece geç saatlere kadar süren çalışma neticesinde açılan yol için her iki sanayinin esnafı da memnuniyetini dile getirdi. Çalışmaları Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın ve Petek Sanayi yönetim kurulu başkanı Mehmet Boyacı da yakından takip etti. Boyacı açılan bu yolun Petek Sanayi esnafı için büyük önem arz ettiğini ifade ederek, yolun açılmasında gayret gösteren Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın’a da teşekkür etmeyi ihmal etmedi.  Çalışmaları yakından takip eden Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın: ”Gül Sanayi ile Yeni Sanayi’mizi birleştiren bir yol konumundaydı. Yolun açılması için Karayolları ile uzun görüşmeler yaptık. Bu uzun görüşmeler neticesinde yolun açılmasına karar verildi. Bu karar neticesinde hemen Fen İşleri Müdürlüğüme talimat vererek yolun biran evvel açılması talimatını verdim. Gördüğünüz gibi personeliz gece de bu yolun açılabilmesi için çalışmalarını sürdürmektedir. Yolun açılma çalışması sabaha kadar da sürse bu gece bu yolun açılması için çalışmalarımızı devam ettireceğiz. Önümüzdeki günlerde de asfalt kaplamasını yaparak yolumuzu tam kullanıma açmış olacağız.” dedi.

OTOPARK SORUNU KALMAYACAK

Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın, şehrin otopark sorununun hazırladıkları projelerle 2-3 yıl içerisinde kökünden çözüleceğini söyledi.  Gök kubbe Ulusal Fuar, Kongre Merkezi ve Kapalı Pazaryeri Projesi kapsamında yapımı devam eden ve tamamlanma aşamasına gelen 3 bin metrekare oturum alanlı ve toplamında 3 kat 9 bin metrekarelik katlı otopark inşaatı çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Günaydın, Isparta’nın otopark sorunu ile ilgili olarak önemli açıklamalarda bulundu. Yaptıkları ve uygulamaya koydukları planlama ve projelerle şehirde bir hareket ve dönüşümün başladığına işaret eden Başkan Günaydın, bunlardan birisinin de otopark konusu olduğunu dile getirdi. Otopark sorununun sadece Isparta’nın değil, Türkiye’nin bir sorunu olduğuna dikkat çeken Günaydın, altyapı ve üst yapı çalışmalarının ardından şimdi de sıranın şehrin otopark sorununu kökünden çözmeye geldiğini işaret etti. Bilinçli bir çalışma yürüttüklerine değinen Günaydın, “Şehrimizdeki otopark sorununu 2-3 yıl içerisinde tamamen çözmeyi hedefliyoruz. Gök kubbe alanındaki otoparkımızın son kat betonları dökülüyor. Buradaki otoparkımız hem ana caddeden hem de fuar alanından rahatlıkla kullanılabilecek düzeyde. Burasını da bitirdikten sonra geleceğe teslim etmiş olacağız. Yine İl Özel İdaresi arka bölümünde 5 bin metrekarelik bir alanı 10 milyon liraya istimlak ettik. Buraya yerin 4 kat altında otopark olarak üstünü de yeşil alan olarak değerlendireceğiz. Yine şehir içerisinde belli yerlerde otopark çalışmaları için istimlak çalışmalarına başladık. 2-3 senede otopark sorununu kökünden çözüyoruz. Yapılacak otoparklar sayesinde araçları yerin altına ve belli yerlerde yerin üstüne alarak caddelerdeki araçların parklarını kaldırmış olacağız. Caddelerimizde ve sokaklarımızda park halinde araç gözükmeyecek.

Bir önceki başkanlığım döneminde Gökçay Mesire Alanına geniş bir otopark alanı bırakmıştık ve ‘Bu kadar büyük bir alan bırakılır mı?’ diye eleştiriler almıştık. Şu anda etkinliklerde bu alanda yetmez hale geldi. Ağaçlandırma, altyapı ve şimdide otoparklar diyoruz. Bu projeler maddi olarak zor projelerdir. Ancak bunlardan korkmuyoruz. Altyapı bunun bir örneğidir. Büyük yatırım ve cesaretle şehrimizin yağmur suyu altyapısını ve diğerlerini yüzde 60’lara ulaştırdık. Altyapıda nasıl 81 ile örnek olacaksak, otopark ve diğer konularda da aynı olacak. Isparta 3 sene sonra modern dünya şehirleri arasındaki yerini alacaktır. Yaşanabilir iller arasında başta gelen bir Isparta hedefimiz var. Hep ileriye yönelik, verimli ve uygun fiyatlarla projeleri hayata geçirme vizyonuna Isparta Belediyemiz sahiptir. Şimdiden gelecekteki güzel kent Isparta halkımıza hayırlı olsun.” şeklinde konuştu. 

SİNYALİZASYONDA İLK 6 ARASINDAYIZ

Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın: “Belediyemiz Zabıta Müdürlüğü Trafik Şubesinin iki yıl önce başlatmış olduğu şehir içindeki sinyalizasyon çalışması ve tam otomasyonlu çalışmalarını halkımıza tanıttık. Belediye olarak, iki yıl içerisinde şehir merkezinde bulunan de demode olmuş olan sinyalizasyon cihazlarını sökerek yerine led ışıklı cihazlar yerleştirdik. Ayrıca bu led ışıklar ile birlikte trafik yoğunluğuna göre de ışık sürelerini ayarlayarak araçların daha hızlı akışını da sağladık. Bu arada yeşil dalga sistemi ile de belirtilen kilometre/saat hız ile hareket edildiğinde hiçbir kavşakta beklenilmeden trafik akışı sağlandı. Ayrıca sinyalizasyon merkezi kurularak oluşan arızalar da anında çözüme kavuşuyor.  251 adet ledli oto vericisi, 38 baş üstü ledli sistem, 261 animasyonlu yaya verici ve 30 adet GPR sistemli kavşak cihazı yenileme çalışması yapılmıştır. Ayrıca kontrolsüz kavşaklarda güneş enerjili flaşör sistemi yapılmıştır.  “bas buton” diye tabir edilen, özellikle okul geçişlerinde kullanılan yaya butonları yerlerine konuldu ve böylece öğrencilerin okul civarlarında karşıdan karşıya geçerken yaşadıkları büyük bir sorun çözüldü.

Şehrimize yapılan bu sistem Türkiye’de sadece 6-7 ilde mevcuttur. Tek merkezimden tüm kavşaklarımızı kontrol ediyoruz. Ayrıca arızaya geçen cihazlarımızı da buradan görerek anında tamirini gerçekleştiriyoruz.” dedi.

METROBÜSTE İLK SEFER HEYECANI

Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, gerçekleştirdiği görüşmeler ve anlaşmanın ardından yaptığı değerlendirmede, tüm araçları yenileme çalışması içerisine girildiğini, yılbaşına kadar 20 tane daha otobüsün geleceğini ve tüm araçların halk otobüslerince yenilenmiş olacağını söyledi. Isparta’nın teknik ve teknolojik imkânlara sahip son model otobüslere kavuşacağını aktaran Günaydın “Bu esnada Isparta ile üniversite hattımızda yoğunluk ve dolayısıyla sıkışmalar oluyor. Bunu da çözelim istedik. Bu verdiğimiz sözün dışında ilave bir çalışma oldu. Üniversite ile çarşı arasında özel bir hat kuruyoruz. Bunun için karayollarının gecikmesine karşın yan yolumuzda düzenlemeye gidiyoruz. Oradaki çalışmanın gecikmesi bizim çalışmalarımızı da aksatıyor. İster bitsin ister bitmesin biz kendi yolumuzu tamamlayacağız. Çünkü bugün körüklü otobüsümüzün alım işini bitirdik. Bu iş ile ilgili en yetkili isim de aramızda. Kısa zamanda işletmeye açacağız. Bu körüklü araç tek seferde 300 insanımızı getirip götürebiliyor. Bunun arkası gelecek. Birkaç destek daha yapmayı düşünüyoruz ve bu araçlarımızı metrobüs tarzında çalıştıracağız. Üniversiteli gençlerimize ve üniversitemize bunu müjde vermek istiyorum. Öğrencilerimizin ve çalışanlarımızın sıkışık bir şekilde gidip gelmelerine gönlümüz razı değil. Bu araçlarımız da başta üniversitemiz olmak üzere Isparta’mıza hayırlı olsun diyorum.” görüşlerinde bulundu.

ÜNİVERSİTELİLERİ ÜLKE SEVDALISI OLARAK GÖRÜYORUM

Üniversite öğrencilerine hitap eden Başkan Günaydın; “Sizleri görünce kendimi okul yıllarımda hissettim. Çarşı merkezi ile üniversite arasında metrobüs hattı kurulacak ve bu çalışmalar son aşamaya geldi. En büyük sıkıntılarınız arasında ulaşım geliyor. Zaman zaman belli saatlerde üniversite hattında aşırı yoğunluk oluyor. Bundan hareketle belediyemize ait İstanbul yolundaki servis yolunu metrobüs hattı olarak düzenliyoruz. Bir adet körüklü otobüsümüz vardı ve bu çalışıyordu. Buna ilave olarak 2 adet daha körüklü aracımız geliyor. Bu otobüslerimizi de devreye alarak sizleri rahatlatacağız. Metrobüs hattı olarak düzenleyeceğimiz yolda ayrıca bisiklet yolu da oluşturacağız.

Şehirlerin medeniyetlerinin altyapılarıyla oluşur. Sizler de öğrenimlerinizi tamamladıktan sonra memleketlerinizde altyapının oluşmasına katkı sağlayın. Sizleri derin bir ülke sevdalısı ve milliyetçisi olarak görüyorum!” dedi.

YETİŞMİŞ İNSAN EN BÜYÜK DEĞERDİR

Başkan Günaydın:Isparta Belediyesi ile Oğuzata Eğitim ve Kültür Derneği işbirliği ile 4 yıl önce açılan ve tamamen kitapları ve kursları ücretsiz olarak verilen SBS, YGS, LYS hazırlıklarına bugüne kadar bin 929 öğrenci katıldı. Bu öğrencilerin geçen eğitim öğretim yılındaki SBS başarı oranı yüzde 87, YGS-LYS başarı oranı ise yüzde 75 olarak gerçekleşti. 2013-2014 eğitim öğretim yılında sınava giren öğrencilerden yüzde 90’ın üzerinde bir kazanma başarısı bekliyorum. Mevcut dünya düzeninde eğitim de olmak üzere bazı konularda maddiyat ön plana çıktı. Bundan hareketle maddi durumu iyi olmayan öğrencileri sınavlara hazırlamak amacıyla Oğuzata Eğitim ve Kültür Derneği’ni kurduk.  ‘Maddi durumu iyi olanlar okuyacakta, olmayanlar okuyamayacak mı?’ düşüncesiyle bu derneğimizi kurduk. Ailelerimiz kurs parası ödemiyor, kitap parası vermiyor. Öğrencilerimiz üniversiteyi kazandığınızda aileleri gibi bizler de tek tek çalışmalarını takip edeceğiz. Öğrenci velilerini sıkıntıya sokmayacağız. Gereken her türlü yardımı yapacağız. Gençlerimiz okuyacak. Her ailenin içerisinden bir yıldız doğacak, o yıldız ailesine ve ülkesine yararlı olacak. Oğuzata öğrencilerimizin derneğidir. 4. Yılımızı dolduruyoruz. Eğitim kadromuz oturdu. Tek amacımız öğrencilerimizin ve ailelerinin sıkıntı çekmemesidir. Isparta Belediyesi de gençlerimizin babası. Onlar çok çalışsın en iyi üniversiteleri kazansın. Ailelerini olduğu gibi benim de yüzümü güldürmelerini istiyorum. Yetişmiş insan en büyük değerdir.” şeklinde konuştu.

ENGELLİLERE YERDEN GÖĞE YARDIMCI OLMAK İSTİYORUM

Günaydın: “Yürüme Engelliler Yaşam Derneği Isparta Şubesi başkan ve üyelerini makamında ziyaret ettim. Onlara yerden göğe yardımcı olmak istiyorum.  Engellilere daha iyi bir yer bulmak için çalışacağım. Onların düşünceleri bizler için çok önemlidir.

Görme engelli vatandaşlar için de yürüyüş yolları yapım çalışmalarımız hızla devam etmekle birlikte, belediyemiz başta olmak üzere çeşitli kurum ve kuruluşlara ulaşım bağlantıları tamamlandı.” dedi.

AŞURE BERABERLİĞİN GÖSTERGESİDİR

Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın, Muharrem Ayı dolayısıyla şehrin çeşitli noktalarında gerçekleştirilen Aşure Günleri’ne katıldığını da ekledi. Başkan Günaydın, Yeni Çarşamba Pazarı, Yakaören Köyü, Gönen İlçesi’nde gerçekleştirilen Aşure Günlerinde; duaların ardından aşure kazanlarının kapaklarının açıldığını ve ilk aşure ikramını da vatandaşlara kendi elleri ile yaptığını söyledi.  Başkan Günaydın; “Muharrem ayında hayır, bereket, bolluk dileklerinde bulunuldu.” dedi.  Başkan Günaydın Yakaören Köyü’nde bulunan Şeyh İsmail Baba Türbesi’ni ziyaret etti.

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: (bakayrıntı) - bakayrıntı Editör:
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı