Haber Detayı
09 Nisan 2018 - Pazartesi 17:27
 
İP KÜTÜPHANEYE BÜYÜK İLGİ
Bu okuldan kitaplar ipe dizildi
Kültür Haberi
İP KÜTÜPHANEYE BÜYÜK İLGİ

Afyonkarahisar’ın Anıtkaya köyü Anıtkaya İlkokulu’nda çocuklardaki kitap sevgisini artırmak ve okuma bilincini oluşturmak amacıyla okul içersinde “İp Kütüphane” oluşturuldu. Kütüphane bünyesinde kitaplar tıpkı bir çamaşır gibi ipe mandallanıyor. Çocuklar ise ipten dilediği kitabı alıp okumaya başlıyor. Proje şimdiden büyük beğeni topladı.

Merkeze bağlı Anıtkaya Köyü’nde anlamlı bir proje başlatıldı. Anıtkaya İlkokulu Müdürlüğü tarafından başlatılan projeye “İp Kütüphane” adı verildi. Projenin asıl amacı çocuklardaki kitap okuma sevgisini artırmak, okuma bilinci oluşturmak ve sorumluluk duygularının artmasını sağlamak. Proje kapsamında okul bünyesinde özel bir köşe oluşturuldu. Oluşturulan köşeye kitaplar tıpkı çamaşır gibi bir ipe mandallanıyor. İpte asılı olan kitaplar öğrencilerin dikkatini çekiyor. Öğrenciler uzun uzun ipte asılı olan kitapları inceliyor ve dilediği kitabı alıp okumaya başlayabiliyor.

Okul Müdürü Hülya Teke, bu projeyle öğrencilerin kitaba olan ilgilerin gözle görülür oranda arttığını söyledi. Projen hakkında konuşan Teke, projenin maliyeti küçük fakat katkısının büyük olduğunu belirterek, “Projemizi hazırlarken boş bir alan belirledik. Buraya ‘İp Kütüphane’mizi oluşturduk. Öğrencilerimizim seviyelerine uygun kitaplar, dergiler temin ettik. Çocuklarımızın kitaplara olan ilgisi bu kütüphanemizle arttı. Şimdi 10 kitap bitiren, hikayelerin haritasını çıkaran ve özetini yazan öğrencilerimize ‘Kitap Kurdu’ ödülü vereceğiz” dedi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: İP, KÜTÜPHANEYE, BÜYÜK, İLGİ,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
İP KÜTÜPHANEYE BÜYÜK İLGİ
İP KÜTÜPHANEYE BÜYÜK İLGİ
İP KÜTÜPHANEYE BÜYÜK İLGİ
Yorumlar
Haber Yazılımı