Haber Detayı
13 Nisan 2018 - Cuma 10:23
 
İNSUYU MAĞARASI YENİLENEN YÜZÜYLE GÖZ KAMAŞTIRIYOR
Gündem Haberi
İNSUYU MAĞARASI YENİLENEN YÜZÜYLE GÖZ KAMAŞTIRIYOR

Türkiye’nin Turizme açılan ilk mağarası olma özelliğini taşıyan İnsuyu Mağarası, mağara içerisinde yapılan çalışmalar ve çevre düzenlemelerinin ardından yenilenen yüzüyle ziyaretçilerini ağırlamaya başladı.

 Uzun yıllardır herhangi bir düzenleme yapılmayan Türkiye’nin en işlek yollarından Burdur - Antalya karayolunun 13. Kilometresinde önemli bir konumda bulunan İnsuyu Mağarası’nda Vali Şerif Yılmaz’ın girişimleriyle başlayarak tamamlanan çalışmalar ziyaretçilerin beğenisini kazanıyor.

 Gerek sosyal alanlarının yapıldığı çevre düzenlemesi ile İnsuyu Mağarası daha nezih, daha güvenli bir ortamda hizmet vermeye devam ediyor.

 Vali Şerif Yılmaz  başkanlığında yapılan İnsuyu ve Çendik turistik tesisler Birliği Meclis Toplantısının ardından, Birlik Meclis üyeleri ile birlikte İnsuyu Mağarasında incelemelerde bulundu.

 İncelemeleri sırasında Vali Yılmaz’a İl Genel Meclis Üyeleri Ali Evren, Osman Karakaya, Levent Tokmaker, Belediye Meclis Üyesi Şengül Tekin, Yarıköy Muhtarı Hasan Kapkın ve Çendik Köyü Muhtarı İsmet Vanlıoğlu, Birlik Müdürü Bahattin Üzgaş eşlik etti. İnsuyu Mağarası’nın işletmeciliğini yapan Öğretmenevi yetkilileri de ziyaret sırasında hazır bulunarak verilen hizmetlerle ilgili Vali Yılmaz ve Birlik Meclis üyelerine bilgi verdiler.

 Vali Yılmaz incelemeleri sırasında, İnsuyu Mağarasını ziyaret için gelen vatandaşlarla da sohbet etti.

Kaynak: (bakayrıntı) - bakayrıntı Editör:
Etiketler: İNSUYU, MAĞARASI, YENİLENEN, YÜZÜYLE, GÖZ, KAMAŞTIRIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı