Haber Detayı
07 Mayıs 2019 - Salı 15:23
 
İlk İftarda Vali ŞILDAK'tan Anlamlı Buluşma
Vali Hasan Şıldak eşi Fatma Nur Şıldak ile birlikte, 11 ayın sultanı mübarek Ramazan Ayı'nın ilk iftarında Şehit ve Gazi Aileleri, çocuk evlerinde kalan yavrularımız ile iftarda bir araya geldi.
Kültür Haberi
 İlk İftarda Vali  ŞILDAK'tan  Anlamlı Buluşma

Vali Hasan Şıldak eşi Fatma Nur Şıldak ile birlikte, 11 ayın sultanı mübarek Ramazan Ayı'nın ilk iftarında Şehit ve Gazi Aileleri, çocuk evlerinde kalan yavrularımız ile iftarda bir araya geldi.

Yapılan dua sonrası iftar programına katılan misafirlere hitap eden Vali Hasan Şıldak yaptığı konuşmada; “Aziz Şehitlerimizin çok değerli aileleri, çok değerli Gazilerimiz, Gazilerimizin değerli aileleri, ilimiz protokolünün çok değerli mensupları, değerli çalışma arkadaşlarım, sevgili çocuklarımız,  değerli basın mensupları Mübarek Ramazan ayının, ilk iftar yemeğinde hep birlikteyiz, aynı sofranın etrafında toplandık. Hepinize bu vesile ile saygıyla muhabbetle selamlıyorum. Ramazanınız mübarek olsun. Aramızda her zaman baş tacı ettiğimiz Aziz Şehitlerimizin değerli aileleri, yakınları, Gazilerimiz ve onların değerli aileleri yine Çocuk Evlerimizin çok özel çocukları bulunmaktadır. Aslında ifade etmek istediğimiz bu genel tablo içinde huzur ve sağlık içinde bir Ramazan ayını inşallah hep birlikte idrak edelim, hep birlikte yaşayalım. Ülkemizin genel durumuna baktığımızda son günlerde özellikle doğu ve güneydoğu Anadolu bölgemizde yine Şehit haberleri alıyoruz. Son üç gün içinde 9 şehit verdik. Aziz Türk Milleti, şehit vermeye devam ediyor. Hangi şartlarda ülkemizde yaşıyoruz, hangi şartlar üzerinde mevcudiyetimizi devam ettiriyoruz, işte Ramazan ayının ilk gününde en derin şekilde muhasebesini yapmak durumunda olduğumuz vaziyet budur. Şehitlerimiz elbette bu vatan için kanlarını akıtarak, bu vatan üzerinde bizim hür bir şekilde başımız dik, alnımız açık dolaşmamızı sağlayanlardır. Onlar bizim kutsalımız ama şu gerçeği bilmemiz gerekir ki bu topraklar üzerinde oynanan oyunlar, tehdit ve taarruz tarih sayfalarında olduğu gibi, yine aktif, yine eli boş durmuyor.  PKK terör örgütü masum yavrularımıza, askerlerimize, erlerimize saldırıyor, haince tuzaklar kuruyor ve onları şehadete erdiriyor. Yine FETÖ'nün de hiç bir zaman eli boş durmadığını, pusuda beklediğini söylememe gerek bile yok.

Türkiye Cumhuriyeti Devletimiz ülkemizin her köşesinde terörle mücadele ediyor. Ülkemizin her yerine yayılma gayreti içinde olan, varlığını sürdürmek için her fırsatı kollayan, her türlü işbirliği ve uluslararası desteği de arkasına almakta zorlanmayan güçlerle mücadele ediyoruz. Terör niye sona ermiyor sorusunun cevabı da şu olsa gerek. Bu topraklar o kadar değerli ki ve bu toprakların üzerinde yaşayan Türk milleti o kadar onurlu, asil bir millet ki boyun eğmiyor ve hedef olmaya bu yüzden devam ediyor. Milletimizin sizler gibi annelere, babalara ve kardeşlere sahip oluşu sayesinde bu topraklar varlığını Türk yurdu olarak, Anadolu olarak ve Türkiye Cumhuriyeti olarak devam ettiriyor.  Geçen hafta Kayaaltı Köyümüzde yine bir yavrumuzu şahadete ermiş olarak, toprağa verdik. Ailesi bugün aramızda bizim yanımızda ve en yeni, en taze şehidimiz olarak içimiz buruk, bu vesileyle bütün Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Ailelerine sabır diliyorum ve işte bu yüzden sizler olduğunuz sürece, bu vatanda varlığını devam ettiriyor.dedi.

 

Kaynak: (bakayrıntı) - bakayrıntı Editör: Ebru Yayla
Etiketler: , İlk, İftarda, Vali, , ŞILDAK'tan, , Anlamlı, Buluşma,
Yorumlar
Haber Yazılımı