Haber Detayı
23 Mart 2021 - Salı 09:39
 
HAVA SICAKLIKLARI HİSSEDİLİR DERECEDE AZALACAK KUVVETLİ SAĞANAK
HAVA SICAKLIKLARI HİSSEDİLİR DERECEDE AZALACAK. KUVVETLİ SAĞANAK, KAR YAĞIŞLARI VE FIRTINAYA DİKKAT!
Gündem Haberi
HAVA SICAKLIKLARI HİSSEDİLİR DERECEDE AZALACAK KUVVETLİ SAĞANAK

Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezinden yapılan son meteorolojik değerlendirmelere göre;

 

Salı günü Akdeniz üzerinden gelen yağışlı sisteme ek olarak, Balkanlar üzerinden gelen soğuk bir sistemin bölgemizi etkilemesi bekleniyor. 23.03.2021 salı günü bölgemizde yağışların yer yer kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

 

Genellikle sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların, zamanla iç kesimlerde karla karışık yağmur, yükseklerinde kar yağışı şeklinde görüleceği, rüzgârın da güney yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Çarşamba ve perşembe günleri ise yağışların, sahilde sağanak, iç kesimlerde karla karışık yağmur, iç kesimlerin yükseklerinde ise kar şeklinde devam etmesi bekleniyor. Yağışlı sistemin 25.03.2021 Cuma gününden itibaren doğu kesimlere çekilerek bölgemizdeki etkisini kaybetmesi bekleniyor. Hava sıcaklıklarının; Salı günü iç kesimlerden başlayarak, hafta ortasından itibaren hissedilir derecede (6-10 °C) azalacağı tahmin ediliyor.

 

Bölgemizde beklenen soğuk hava, yer yer kuvvetli sağanak ve kar yağışları, kuvvetli rüzgâr ve fırtınanın oluşturabileceği olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması, meteorolojik tahmin ve uyarıları dikkatle takip edilmesi önem arz etmektedir.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: HAVA, SICAKLIKLARI, HİSSEDİLİR, DERECEDE, AZALACAK, KUVVETLİ, SAĞANAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı