Haber Detayı
06 Mayıs 2016 - Cuma 13:36
 
GÖKKUBBE AÇILDI
ISPARTA’DA GÖKKUBBE FUAR VE KONGRE MERKEZİ AÇILDI
Gündem Haberi
GÖKKUBBE AÇILDI

Isparta Belediyesi tarafından yaptırılan Gökkubbe Fuar ve Kongre Merkezi, 20. SANTEK Yapı Dekorasyon ve Mobilya Fuarı ile açıldı.

Isparta Belediyesi tarafından yapılan Gökkubbe Fuar ve Kongre Merkezi kapılarını 20'incisi düzenlenen Santek Yapı Dekorasyon ve Mobilya Fuarı’nda ziyaretçilere açıldı. Açılışa Vali Vahdettin Özkan, Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, MHP Milletvekili Nuri Okutan ve vatandaşlar katıldı. Açılışta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, “Gökkubbe Fuar ve Kongre Merkezi uzun zamandır hayalimiz olan bir proje idi. Bugün bu hayalimizin açılışını yapacağız. Ama burası bitmiş değil. Çevre düzenlemesini de aynı şekilde dikkat çeken kendine yakışır şekilde düzenleyeceğiz. Burası Isparta’mızın kültürel, sosyal anlamda fuar merkezi olacak. Isparta’nın yanında bölgeye hatta gerekirse Türkiye’ye hizmet etsin istiyoruz” dedi.

FUAR MERKEZİ ISPARTA

Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın şöyle devam etti:

“Böyle bir fuar merkezi ancak büyük şehirlerde yapılabilir. İzmir’de, İstanbul’da, Ankara’da belki de Antalya’da yapılabilir nüfus bakımından. Isparta’ya bakıyoruz. 215 bin nüfusumuz var. Nasıl yapacağız o zaman? Cevabını verelim bir bardak suda fırtına koparmak istiyoruz. Burada bir iki yıl içinde yılda bir iki değil, 10-15 fuar organizasyonuna ev sahipliği yapmak istiyoruz. İnşallah fuar düzenleyici kuruluşların ilgisi fazla olur ve burada Isparta’mızın ekonomisine katkı sunulur” ifadelerini kullandı.

ISPARTA AÇISINDAN MUTLULUK VERİCİ

Isparta Valisi Vahdettin Özkan ise “Böyle bir eseri bize kazandırdığı için Belediyemize ve Belediye Başkanımızı tebrik ediyoruz. İlimiz açısından, memleketimiz açısından çok ihtiyaç olan bir alan. Fuar alanı tüm sektörler tarafından dile getirilen bir husustu. Böyle bir ihtiyacın giderilmesi ilimiz ve bizim açımızdan mutluluk verici bir durum. Fuarlar vasıtasıyla hem pazarlamada hem argede hem üretimde, değişik sektörlerin, değişik insanların tecrübelerinin paylaşım yeridir. Bu ekonomimizin gelişmesi, globalleşen ekonomide artık var olan bütün potansiyelleri ilimize, sektöre sunmak açısından fuarlar çok önemlidir” diye konuştu.

8 BİN METREKARE KAPALI ALAN

Gökkubbe Fuar alanında, 35 bin metrekare alan üzerine kurulu 8 bin metrekare kapalı alana sahip. 3 katlı otoparkı, diğer alanlarda açık fuar sergi alanları, yürüyüş yolları, spor alanları, çocuk oyun alanları da bulunuyor

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: GÖKKUBBE, AÇILDI,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
GÖKKUBBE AÇILDI
Yorumlar
Haber Yazılımı