Haber Detayı
27 Şubat 2016 - Cumartesi 13:17
 
FALEZLERDE NEFES KESEN TATBİKAT
Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi’nin Falezlerde Gerçekleştirdiği Yaralı Kurtarma Tatbikatı Gerçeği Aratmadı
Gündem Haberi
FALEZLERDE NEFES KESEN TATBİKAT

Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi’nin Karaalioğlu Parkı’ndaki falezlerde gerçekleştirdiği yaralı kurtarma tatbikatı gerçeği aratmadı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, 19 ilçede bulunan 42 istasyonda görev yapan personel için eğitim düzenledi. Olası bir yangın veya kaza anında muhtemel can ve mal kayıplarını minimuma indirmek amacıyla planlanan eğitimlerde personele, müdahale, kurtarma ve yüksekte çalışma konularında teorik ve uygulamalı dersler verildi. Bu kapsamda Karaalioğlu Parkı’ndaki falezlerde gerçekleşen yaralı kurtarma tatbikatı gerçeği aratmadı.

İPLE YUKARI ÇEKİLDİ

Falezlerden kayalıklara düşen bir kişinin kurtarılması canlandırıldığı tatbikat nefes kesti. Senaryo gereği, bir vatandaş falezler üzerinden deniz kenarındaki kayalık ve makilik alana düştü. Yaralıya ilk müdahaleyi yapan Büyükşehir Belediyesi İtfaiye personeli, boyunluk takarak yaralıyı sedyeye koydu. Yaralı, kurulan ipli sistem ile yakındaki güvenli bölgeye kaydırılarak alındı.

EĞİTİME BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ

İtfaiye Daire Başkanı Ahmet Kısa, falezlerde bu tür düşme ve intihar girişimi olayları ile çok sık karşılaştıklarını belirterek, “Hayat kurtarma ile ilgili her olaya canla başla müdahale ediyoruz. Personelimizin böyle olaylara hızlı ve güvenilir şekilde müdahale edip operasyonu en iyi şekilde gerçekleştirmeleri için eğitimlere büyük önem veriyoruz” dedi. Ahmet Kısa, ayrıca vatandaşları tehlike yaratacak biçimde falezlere çok yaklaşmamaları ve manzara seyrederken daha dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: FALEZLERDE, NEFES, KESEN, TATBİKAT, ,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
FALEZLERDE NEFES KESEN TATBİKAT
FALEZLERDE NEFES KESEN TATBİKAT
FALEZLERDE NEFES KESEN TATBİKAT
FALEZLERDE NEFES KESEN TATBİKAT
Yorumlar
Haber Yazılımı