Haber Detayı
03 Mart 2016 - Perşembe 14:28
 
EXPO İÇİN KONFOR DAHİL HERŞEY DÜŞÜNÜLDÜ!
8 MİLYON ZİYARETÇİNİN BEKLENDİĞİ EXPO 2016 ALANINDA ENGELLİLER İÇİN DE 66 TUVALET BULUNACAK
Gündem Haberi
EXPO İÇİN KONFOR DAHİL HERŞEY DÜŞÜNÜLDÜ!

HER 1200 METREKAREYE BİR TUVALET DÜŞECEK

Antalya'nın Aksu ilçesinde, Cumhurbaşkanlığı himayesinde 23 Nisan’da ’Çiçek ve çocuk’ temasıyla kapılarını açacak olan EXPO 2016 Antalya’da çalışmalar hızla devam ediyor. 1 milyon 121 bin metrekarelik alan üzerine inşa edilecek olan ve 8 milyon ziyaretçinin beklendiği Expo 2016 sergi alalında 302'si bayan, 298'i erkek, 318'i pisuvar ve 66'sı engelliler için olmak üzere toplam 918 tuvalet inşa edildi.

Sergi alanında katılımcı ülkelerin bahçe kültürlerini tanıtacağı ülke alanlarının yanı sıra Antalya’nın önemli simgelerinden olan tarihi Hadrianus Kapısı’nı sembolize eden Expo Kulesi, Türkiye’nin ilk Tarım ve Biyoçeşitlilik Müzesi, 6500 kişi kapasiteli Kongre Merkezi, 5000 ve 800 kişilik iki adet Amfi Tiyatro, Çocukların eğlenerek öğrenmesini sağlayan etkinliklerin düzenleneceği Çocuk Adası, Çocuklar için Bilim ve Teknoloji Merkezi, Aileler ve çocuklar için aktivitelerin gerçekleşeceği Kır Aktivite Alanı, Expo Gölü, EXPO 2016 Antalya’nın sembol çiçeği Şakayık şeklinde teras, Expo Tepesi, Expo Ormanı, Expo Meydanı, Kültür ve Sanat Sokağı, Mimari kültürümüzün yansıtılacağı restoranlar sokağı bulunacak.

1 milyon 121 bir bin metrekarelik alanda yaklaşık 1200 metrekareye bir tuvalet düşecek şekilde yapılan planlamada,engelliler de unutulmadı. Yine ziyaretçi sayısı göz önüne alınarak tuvaletlerin yanında lavabo sayıları da yüksek tutuldu. Sergi alanında 368 bayan, 448 erkek olmak üzere 816 lavabo konuldu. Sergi alanında binalar dışında yapılan tuvaletlerdin ise üzeri toprakla gizlenip çimlendirilerek alandaki yapı yoğunluğunun artırılmamasına özen gösterildi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: EXPO, İÇİN, KONFOR, DAHİL, HERŞEY, DÜŞÜNÜLDÜ!,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
EXPO İÇİN KONFOR DAHİL HERŞEY DÜŞÜNÜLDÜ!
EXPO İÇİN KONFOR DAHİL HERŞEY DÜŞÜNÜLDÜ!
EXPO İÇİN KONFOR DAHİL HERŞEY DÜŞÜNÜLDÜ!
Yorumlar
Haber Yazılımı