Haber Detayı
02 Temmuz 2018 - Pazartesi 16:41
 
‘Erken seçim’e ilk tepki: Zorlamayın
Siyaset Haberi
‘Erken seçim’e ilk tepki: Zorlamayın

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, günlerdir konuşulan yerel seçimlerin erkene alınacağı tartışmaları hakkında “(Erkene) alınamaz. Çünkü anayasaya göre uygun değil. Zorlamanın gereği yok” açıklaması yaptı.

 ‘Erken seçim’e ilk tepki: Zorlamayın

Görevi sona eren Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı TBMM Başkanı İsmail Kahraman, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal'a veda ziyaretinde bulundu.

 

İBB Anı Defteri'ni imzaladıktan sonra gazetecilerin “Yerel seçim erkene alınır mı” sorusunu yanıtlayan Kahraman, “Alınmaz çünkü anayasaya göre de uygun değil. Seçimler hakkında daha önce anayasada hüküm var.  Genel seçimlerde yoktur ama mahalli seçimde var. Zaten geldi, marta ne kaldı. 3 ayı aday olarak düşünelim 6 aylık bir zaman kaldı. Ben zannetmiyorum. Ama onun ayrı bir formülünü ararlar mı bilmiyorum. Fakat zorlamanın gereği yok” dedi. Her seçimin zamanında olması gerektiğine inandığını belirten Kahraman, “Ama bu erken seçimin doğru yapılan bir hareket olduğuna inanıyorum. Sonucu da fevkalade oldu. Ülkemize hayırlı uğurlu olsun. Geleceğe emin adımlarla yürüyeceğiz inşallah” diye konuştu. (Sözcü)

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘Erken, seçim’e, ilk, tepki:, Zorlamayın,
Yorumlar
Haber Yazılımı