Haber Detayı
16 Mayıs 2018 - Çarşamba 09:28
 
Engelsiz MAKÜ’ye Ödül
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi engelli öğrencilerin öğrenim hayatlarını kolaylaştırmak amacıyla yaptığı ‘Engelsiz Erişim’ projeleri ile 'Turuncu Bayrak' almaya hak kazandı.
Eğitim Haberi
Engelsiz MAKÜ’ye Ödül

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi engelli öğrencilerin öğrenim hayatlarını kolaylaştırmak amacıyla yaptığı ‘Engelsiz Erişim’ projeleri ile Turuncu Bayrak almaya hak kazandı.

 

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), engelli öğrencilerin öğrenim hayatlarını kolaylaştırabilmek için gerekli fiziksel ve akademik ortamın hazırlanması, engelli öğrencilerin eğitim-öğretim süreçlerine tam katılımlarını sağlamak amacıyla gerekli tedbirlerin alınması ve düzenlemelerin yapılmasını amaçlıyor.

YÖK “Engelsiz Erişim” ve “Engelsiz Eğitim” sloganları ile yükseköğretim kurumlarında engelli bireylerin bütün mekânlara ve eğitim imkânlarına erişimleri konusunda farkındalık yaratmak ve iyi uygulamaları yaygınlaştırmak için üniversitelerde belli ölçütlere göre değerlendirmeler yapıyor.

Toplam 18 üniversiteye ödüllerin verildiği törende, MAKÜ engelli öğrencilerinin kampüsteki engellerini ortadan kaldırmak için yaptığı çalışmalar sonucunda “Mekansal Erişim” alanında “Turuncu Bayrak” la ödüllendirildi.

Ödül töreni ile ilgili açıklamada bulunan Rektör Yardımcısı KARACA, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nin öğrenci odaklı bir üniversite olduğunu belirterek, eğitimde fırsat eşitliği, öğrencilerin bütün mekanlara kolay erişim ve eğitim imkanlarından eşit ölçüde yararlanılmasına özen gösterdiklerini vurguladı.

Rektör Prof. Dr. Adem KORKMAZ ise “Üniversitemiz, öğrencilerin daha yaşanabilir bir yerleşke için "Mekansal Erişebilirlik” alanında YÖK tarafından ödüle layık görüldü. Tüm gayretimiz, engelsiz bir üniversite inşa etmektir. Ekip arkadaşlarımı yürekten kutluyorum.” ifadelerini kullandı.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Karaca’ya ödülü Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Dr. Mehmet KARABAY takdim ederken, çalıştaya MAKÜ’yü temsilen Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Karaca ile Rektör Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Kılınç da katıldı.

Kaynak: (bakayrıntı) - bakayrıntı Editör:
Etiketler: Engelsiz, MAKÜ’ye, Ödül,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Engelsiz MAKÜ’ye Ödül
Yorumlar
Haber Yazılımı