Haber Detayı
06 Aralık 2018 - Perşembe 10:53
 
Engelliler gönüllerince eğlendi
Burdur Belediyesi tarafından kentteki engelliler ve aileleri için düzenlenen yemekte engelliler gönüllerince eğlendi.
Yaşam Haberi
Engelliler gönüllerince eğlendi

Burdur Belediyesi tarafından kentteki engelliler ve aileleri için düzenlenen yemekte engelliler gönüllerince eğlendi.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Burdur Belediyesi tarafından kentteki engelli vatandaşlar ve aileleri için yemek düzenlendi. Cumhuriyet Yaşam Merkezinde düzenlenen farkındalık oluşturmak için düzenlenen yemek etkinliği öncesi Başkan Ali Orkun Ercengiz ve eşi Hülya Ercengiz, tek tek masaları dolaşarak engelli vatandaşlar ve aileleri ile bir süre sohbet etti. Engelliler ve ailelerinin istek ve sorunlarını dinleyen Başkan Ercengiz, çözüm için ilgili birimlere talimat verdi.

Herkesin bir engelli adayı olduğunu anlatan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz şöyle konuştu, “Bizler sizlerin bir ömür boyu yaşadığınız sıkıntıları anlamamız empati yapabilmemiz mümkün değil. Sizlerin bize ilettiği sorunlar neticesinde biz sadece elimizdeki imkânlar ölçüsünde hayatınızı kolaylaştırmaya çalışıyoruz. Bizlerin asıl derdi yurttaşımızın derdi neyse onu çözmektir. Bizler belki de kendimize çok konforlu yerler yaratabilecekken gece gündüz demeden emekçilerimize engelli yurttaşlarımızın kullanacağı kaldırımlar yapmaya çalışıyoruz. Adım neredeyse kaldırımcı Belediye Başkanına çıktı. Ben bu işten asla vazgeçmeyeceğim. Bugünde kadar 120 bin metrekare kaldırım yeniledik. Bundan sonrada kaldırımlarımızı engelleri aşacak şekilde engellerin biz olmayacağı şekilde düzenlemeye devam edeceğiz” dedi. Belediye Başkanı olmadan önce engelli vatandaşlara verdiği sözü hatırlatan Başkan Ercengiz, “Bizim engelli yurttaşlarımıza sözümüz var. Hem aday olduğumuzda hem de seçildikten sonra. Engelleri ortadan kaldırabilmek için sizlerin bize ulaştırdığı fahri gönüllü kardeşim Ali gibi sokak sokak gezerek bana whatsapp hattıdan fotoğraflarını çekip gönderdiği ölçüde elimizden geldiği gayretle bizler sizlerin hayatlarını kolaylaştırmaya çalışıyoruz. Yeter mi asla yetmez. Daha fazlasını hep birlikte yapmak zorundayız. Ben öncelikle engelli dostlarımızın ailesine kocaman bir teşekkür etmek istiyorum. Bu kaderi avantaja çevirmek için engelli dostlarımızın yüzünü güldürmek için onların her gününü mutlu edebilmek için kendi hayatlarını feda ediyorlar. Bir engelli ailesinin kararsızlığı kendisinden sonra engelli kardeşimizin hayatının devam edeceğidir. Bu bir ülke politikası ve ülke politikası olmalıdır. Bu iş sadece yerel yönetimlerin tek başına değil doğrudan bu işin şovunu yapmadan hep beraber kol kola girerek engelli yurttaşlarımızın ailesinden de bağımsız bir hayatı onlara sunabilmenin proje olarak ülke olarak yapmak zorundayız. Unutmayalım ki her birimiz birer engelli adayıyız. Empati yapabilmeyi ve sizlerden gelen her türlü teklifi gücüm yettiği ölçüde bugüne kadar yapabilmeye gayret gösterdim. Burdur da daha yapılacak çok işimiz var diyerek yeniden aday olamaya arkadaşlarımızın desteği ile tekrar aday oldum. Sizler bana Burdur halkı bu göreve teveccüh gösterirse sizler için daha yapacak çok işimiz var. Hepinizi saygıyla ve sevgiyle selamlıyor, katıldığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 

Burdur İşitme Engelliler kulübü Başkanı İsmail Gülersoy Başkan Ercengiz’e teşekkür plaketi takdim etti.

 

Cumhuriyet Yaşam Merkezinde gerçekleştirilen yemeğe Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ve Eşi Hülya Ercengiz, CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban, CHP İl Başkanı İzzet Akbulut, CHP İlçe Başkanı Sıdıka Gül Oğuzkan, CHP Kadın Kolları Başkanı Zinet Gezer, belediye meclis üyeleri, engelliler ve aileleri katıldı.

 

Yemeğin ardından engelli vatandaşlar çalan müzik eşliğinde gönüllerince bir gece yaşadı. Başkan Ercengiz ve Belediye ekibi de eğlenen engelli vatandaşlara eşlik etti.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Engelliler, gönüllerince, eğlendi,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Engelliler gönüllerince eğlendi
Engelliler gönüllerince eğlendi
Yorumlar
Haber Yazılımı