Haber Detayı
19 Şubat 2016 - Cuma 12:02
 
ELMADA HEDEF: ARAP ÜLKELERİ
- ISPARTA TİCARET VE SANAYİ ODASI İŞ BİRLİĞİYLE BAHREYN, SUUDİ ARABİSTAN, YEMEN VE HİNDİSTAN’DAN GELEN İŞ ADAMLARI ELMA ÜZERİNE İNCELEMELERDE BULUNDU
Gündem Haberi
ELMADA HEDEF: ARAP ÜLKELERİ

Isparta Ticaret ve Sanayi Odası (ITSO) Başkan Vekili Salih Sarıkaya'nın öncülüğünde Bahreyn, Suudi Arabistan, Yemen ve Hindistan’dan gelen iş adamları, Isparta'da tarım ürünleri üzerine incelemelerde bulundu. Konuk heyet, Eğirdir Belediyesi Gölbelde Şirketine ait soğuk hava deposunu gezdi. Başkan Şengöl'ün yakından ilgilendiği heyet, elmanın boyutlarını, renklerini ve paketleme kısımlarını inceledi. Başkan Şengöl, heyettekilere elmanın sadece yenilen bir meyve olmadığını, elmadan çeşitli ürünlerin elde edildiğini aktardı. Çıtır elma ikram eden Şengöl, elmanın bir çok hastalığa karşı koyduğunu dile getirdi.

Eğirdir elmasının kalitesinden söz eden Şengöl, Boğazova'da yetişen elmanın kalitesinin dünya sıralamasında birinci sırada geldiğini ifade etti. Şengöl, kokusu, aroması, rengi ve dayanıklılığı ile Eğirdir elmasının dünya ülkelerinin tercih ettiği bir tür olduğunu savundu. Saha incelemelerini tamamlayan heyeti belediyede misafir eden Şengöl, Eğirdir'in tarihi ve turizmi ile ilgili de bilgi verdi.

Belediyede ikram edilen elma ve armutların lezzetini çok beğenen ve ilk defa böyle bir aromada ve tatta meyve yediklerini belirten heyettekiler, Eğirdir'den çok etkilendiklerini, Başkan Şengöl'ün yakınlığının bundan etkisinin büyük olduğunu söyledi. Ayrıca heyet Eğirdir hakkında Başkan Şengöl’e önerilerde bulundu, birlikte çalışma teklifi sundu. Programlarında yarım saat olan belediye ziyaretinde 1,5 saat kalan konuk heyet, Başkan Şengöl'ün misafirperverliğinden dolayı teşekkür etti. ITSO Başkan Vekili Salih Sarıkaya, ziyaret sonrasında Başkan Şengöl'e Eğirdir, elma ve tarım hakkında bilgi vererek heyeti en iyi şekilde misafir etmesinden dolayı teşekkürlerini bildirdi. Ziyaret ve toplantı sonrasında Başkan Şengöl, heyettekilere kristal elma ve Eğirdir'i tanıtıcı broşür verdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ELMADA, HEDEF:, ARAP, ÜLKELERİ, ,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
ELMADA HEDEF: ARAP ÜLKELERİ
ELMADA HEDEF: ARAP ÜLKELERİ
Yorumlar
Haber Yazılımı