Haber Detayı
26 Kasım 2018 - Pazartesi 17:04
 
DSP Genel Başkanı Aksakal'dan Başkan Ercengiz’e ziyaret
Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Önder Aksakal, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’i makamında ziyaret etti.
Siyaset Haberi
DSP Genel Başkanı Aksakal'dan Başkan Ercengiz’e ziyaret

Çeşitli temaslarda bulunmak için Burdur’a gelen Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Önder Aksakal, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’i makamında ziyaret etti.

Makamda gerçekleşen ziyarette konuşan Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Önder Aksakal “Bütün Türkiye’de yaptığımız çalışmalardan bir tanesi. Önümüzde yerel seçimler var Demokratik Sol Parti olarak yerel seçimlere de katılacağız. Bütün seçim çevrelerimizde adaylarımızı çıkaracağız buna Burdur’da dâhil. Bugün Belediye Başkanımızı makamında ziyaret ettik. Görevlerinde başarılar dileyerek, Burdur’umuzun sorunlarına ilişkin ilk ağızdan bilgiler aldık. İnşallah önümüzdeki seçimler de tüm partilerimiz için siyaset için hayırlı olur” dedi. 

 

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz: “Burdur Batı Anadolu da siyasi oluşum açısından çok önemli bir il. Bakıldığı zaman Cumhuriyet tarihinin ve daha öncesindeki medeniyetlerin merkezi olmuş bir yerleşke diyelim. Köklü kültür birikimi ve eğitimli insan alt yapısıyla Burdur her zaman hem siyasette hem de yaşamda farklı refleksler vermiştir. 2014’ten bu yana da biz Burdur halkına en iyi şekilde görev yapmaya, Sosyal Demokrat Belediyecilik ilkelerini hakça paylaşan, adil anlayışı ortaya koyan ve yurttaşın birey bilincini arttıran bir sorumlulukla Belediye Başkanlığı yapmaya gayret gösteriyoruz. Sizin burada olmanız bizim için çok daha önemlidir. Bizim tabanında baktığımızda siyasi köklerimizin aynı olması ve demokrasiye olan inancımızdan ötürü farklı dallarda siyaset yapmamız bizim kendi içimizdeki bir ayrışma değil demokrasiye olan inancımızdan kaynaklanmaktadır. 3. Genel Başkanımızın rahmetli Bülent Ecevit’in olduğu kurduğu Demokratik Sol Partinin siyasi anlayışına da her zaman saygılı ve ölçülü yaklaştığımızı belirtmek isterim. Ziyaretlerinden dolayı da Genel Başkanımıza ve arkadaşlarına teşekkür ederim” dedi.Başkan Ercengiz ziyareti anısına Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Önder Aksakal’a anmalık ve Alaca Dokuması hediye etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: DSP, Genel, Başkanı, Aksakal'dan, Başkan, Ercengiz’e, ziyaret,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
DSP Genel Başkanı Aksakal'dan Başkan Ercengiz’e ziyaret
DSP Genel Başkanı Aksakal'dan Başkan Ercengiz’e ziyaret
DSP Genel Başkanı Aksakal'dan Başkan Ercengiz’e ziyaret
Yorumlar
Haber Yazılımı