Haber Detayı
18 Şubat 2016 - Perşembe 15:28
 
DOWN SENDROMLULAR MANDALA YAPTI
DOWN SENDROMLULAR, ŞENOL HOCAYLA MANDALA YAPTI
Sağlık Haberi
DOWN SENDROMLULAR MANDALA YAPTI

EXPO 2016 Antalya kapsamında organize edilen 'Geleceği Renklendiriyoruz' isimli etkinlikte, antrenör ve teknik direktör Şenol Fidan, down sendromlu çocuklarla mandala yaptı.

EXPO 2016 Antalya Ajansı, Down Sendromu Derneği ve Di&Sign Events’in organize ettiği 'Geleceği Renklendiriyoruz' isimli mandala etkinliğinde, eski profesyonel futbolcu, antrenör ve teknik direktör Şenol Fidan, yaşları 6 ile 8 arasında olan down sendromlu çocuklarla bir araya geldi. Bir otelin ev sahipliğinde, nefes egzersizi ve ısınma etkinliğiyle başlayan organizasyonda, ebeveynler de çocuklarını yalnız bırakmadı.

"ÇOCUKLARIMIZ ÜLKEYİ İNŞA EDECEK İNSANLAR"

Çocukların bulunduğu bütün projelerde olmaya gayret ettiğini belirten Fidan, "Çocuklarımız gelecek anlamında ülkeyi inşa edecek insanlar. Buradakiler de down sendromlu olan kardeşlerimiz. İşimiz gereği gittiğimiz Avrupa'da down sendromlu çocukların devamlı sosyal hayatın içinde. Ama Türkiye'ye geldiğimizde sanki böyle bir sendrom yokmuş gibi, sanki hiç engelli kardeşimiz, vatandaşımız yokmuş gibi evlerde tutuluyor" dedi.

"ÇOCUKLARIMIZI SOSYAL HAYATA KAZANDIRAMIYORUZ"

Türkiye'de ailelerin down sendromlu çocuklarını sokağa çıkardığında yanlış tavırlar alabileceğinden korktuğunu söyleyen Fidan, "Çocuklarımızı sosyal hayata kazandıramıyoruz. EXPO 2016'nın da bu anlamda projeyle birlikte ortaya koyduğu faaliyet çok önemli. Çocuklarımız burada boyalarla, resimlerle beraber bir faaliyet göstererek, devamlı sokağa çıkması sağlanıp, sosyal hayatın içine çekiliyor" ifadesini kullandı.

Yaklaşık 3 saat süren mandala seansında çizdikleri daireleri boyayan çocuklar, dans edip, eski profesyonel futbolcu, antrenör ve teknik direktör Şenol Fidan'la bol bol fotoğraf çektirip sohbet etti. Etkinliğin sonunda EXPO 2016 Antalya Ajansı Tanıtım ve Halkla İlişkiler Direktörü Burak Katmer, Şenol Fidan’a, engellilerin ipek kozasından şekillendirdiği Expo 2016 Antalya'nın sembol çiçeği şakayık hediye etti.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: DOWN, SENDROMLULAR, MANDALA, YAPTI,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
DOWN SENDROMLULAR MANDALA YAPTI
DOWN SENDROMLULAR MANDALA YAPTI
DOWN SENDROMLULAR MANDALA YAPTI
DOWN SENDROMLULAR MANDALA YAPTI
DOWN SENDROMLULAR MANDALA YAPTI
Yorumlar
Haber Yazılımı