Haber Detayı
26 Şubat 2016 - Cuma 14:26
 
DEMRE’YE SEL DUVARLARI
DEMRE'DE SELE KARŞI ÖNLEM ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
Gündem Haberi
DEMRE’YE SEL DUVARLARI

Antalya’nın Demre ilçesinde sel felaketleri ile karşı karşıya bırakan Sakar Deresi’ne önlem için bölgeye tünel ve set yapılıyor.

DSİ ile İnşaat firması arasında yapılan Demre Köşkerler Deresi ıslahı inşaatı işinin sözleşmesi sonrası çalışmalar devam ediyor. AK Parti İlçe Başkanı Bayram Arıcı ile Antalya Büyükşehir Belediyesi Demre Koordinatörü Veli Sertbaş, çalışmaların başladığı bölgede incelemelerde bulundu.

Kış aylarında sel ve su baskınlarına neden olup, bölge halkının tarım alanlarına zarar veren Sakar Deresi için 110 metrelik dev bir tünelin bittiğini kaydeden AK Parti İlçe Başkanı Bayram Arıcı, önlem için ayrıca 8 metre yüksekliğinde ve 500 metre uzunluğunda bir set yapıldığını söyledi. Projenin 2017 yılında faaliyete geçeceğini aktaran Başkan Arıcı, “Sakar deresinden gelen sel ve su taşkınları, 110 metre uzunluğunda dev bir tünel ve yüksekliği 8 metre olan bir setle önlenecek. Çalışmalar son hızla devam ediyor. Yapılan bu proje ile birlikte Köşkerler Mahallesi yıllardır yaşadığı büyük sıkıntıdan kurtulmuş olacak” diye konuştu.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: DEMRE’YE, SEL, DUVARLARI,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
DEMRE’YE SEL DUVARLARI
DEMRE’YE SEL DUVARLARI
DEMRE’YE SEL DUVARLARI
Yorumlar
Haber Yazılımı