Haber Detayı
18 Mayıs 2018 - Cuma 17:16
 
Çöpçü öyle bir ders verdi ki!
Yaşam Haberi
Çöpçü öyle bir ders verdi ki!

Temizlik işçisinden insanlık dersi...

Mevsimlik işçi park temizlerken bulduğu 24 bin liranın kuruşuna bile dokunmadan sahibine teslim etti...

Afyonkarahisar’da park ve bahçe temizliği yapan Belediye işçisi bulduğu yüklü miktardaki parayı yetkililere teslim ederek, paranın sahibine ulaştırılmasını sağladı.

Afyonkarahisar Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde görev yapan mevsimlik işçi Beytullah Gündoğdu (38) Ali İhsan Paşa Mahallesi'nde bir parkta temizlik yaptığı esnada bulduğu 24 bin liranın tek kuruşuna dokunmadan Zabıta yetkililerine teslim etti.

“Harcamayı hiç düşünmedim”

Belediye yetkilileri ise daha önce kayıp ihbarında bulunan Ümüt Gökyer'e (44) ulaşarak parasını teslim etti. Bulduğu para karşısında önce şaşırdığını, daha sonra doğru olanı yaptığını belirten mevsimlik temizlik işçisi Beytullah Gündoğdu, “Parkta temizlik yaptığım sırada kaldırım kenarında deste şeklinde para buldum. Bulduğum parayı sahibine ulaştırmak için idari amirlerime teslim ettim” dedi. Bulduğu parayı harcamayı hiç düşünmediğini ifade eden Gündoğdu, “Alın teri ile çalıştığım para bana yetiyor. Haram paradan fayda gelmez. Rabbim kursağımızdan haram para sokmasın. Ben toplum olarak böyle konularda duyarlı olunması gerektiğini düşünüyorum” açıklamasında bulundu.

“İnsanın kendi akınına bile güvenmediği devirde”

Yaşadığı olayı anlatan Ümüt Gökyer ise Ramazan Ayı öncesi işçilerine dağıtacağı parayı farkında olmadan düşürdüğünü söyleyerek, "İlerleyen saatlerde paramın yerinde olmadığını fark edince Emniyet Müdürlüğü’ne ve Afyonkarahisar Belediyesi'ne kayıp başvurusunda bulundum. Aldığım bilgiye göre parayı Afyonkarahisar Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü'nde işçi olarak çalışan Beytullah Bey bulmuş ve yetkililere teslim etmiş. İnsanın kendi yakınına bile güvenemediği bu devirde, bu tür insanların kalması gerçekten umut verici. Paramı eksiksiz teslim aldım kendisine çok teşekkür ediyorum. Allah razı olsun” ifadesini kullandı.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Çöpçü, öyle, bir, ders, verdi, ki!,
Yorumlar
Haber Yazılımı