Haber Detayı
28 Aralık 2015 - Pazartesi 09:13
 
ÇİFTÇİLER YAĞMUR DUASINA ÇIKTI
ÇİFTÇİLER YAĞMUR DUASINA ÇIKTI
Gündem Haberi
ÇİFTÇİLER YAĞMUR DUASINA ÇIKTI

Antalya'nın Korkuteli ilçesine yağmur duası yapıldı.
Datköy ve Beğiş mahalle halkı, çevre mahallelerinin de katılımıyla kurak geçen mevsim nedeniyle yağmur duasına çıktı. Datköy Ramazan Karabağır ilk ve ortaokulunun bahçesinde gerçekleşen yağmur duasına yoğun katılım oldu.
Yağmur duasının sünnet olduğunu ifade eden Korkuteli Müftülüğü Vaizi Ahmet Cebeci, "Bugün gerçekten güzel birliktelik oldu. Bu, Hz. Peygamber Efendimizin de sünnetidir. Hep beraber sahraya musallaya çıkmak suretiyle dua ettik. Hem bundan önceki zamanda Cenab-ı Allah'ın vermiş olduğu yağmura, berekete şükrettik hem de gelecek günlerde milletimizi, memleketimizi kendisinden başkasına muhtaç etmemesi, bol bol faydalı yağmur ihsan etmesi için dua ettik. Cenab-ı Hak, dualarımızı makbul eylesin. Burada bir bakıma Hz. Peygamber Efendimizin sünnetini icra ettik. Peygamber Efendimizden sonra salihlerin, alimlerin yaptığı gibi burada o usul üzere dua ettik. İstiska namazı kıldık. Cenab-ı Hak'tan istiyoruz. O bizim Rabbimizdir. O bütün mülkün sahibidir" dedi.
Programda, Vaiz Ahmet Cebeci ve imamlar tarafından dualar okundu. Daha sonra Datköy'deki cami imamları, yağmur duasını yaparken köylüler de avuçlarını açarak 'Amin' dedi.
Duaya AK Parti İlçe Başkanı İlhami Yıldıran, belediye meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Yağmur duasının ardından yemek verildi.

Kaynak: (bakayrıntı) - bakayrıntı Editör:
Etiketler: ÇİFTÇİLER, YAĞMUR, DUASINA, ÇIKTI,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
ÇİFTÇİLER YAĞMUR DUASINA ÇIKTI
ÇİFTÇİLER YAĞMUR DUASINA ÇIKTI
ÇİFTÇİLER YAĞMUR DUASINA ÇIKTI
Yorumlar
Haber Yazılımı