Haber Detayı
07 Mart 2016 - Pazartesi 17:23
 
CHP’DEN AK PARTİYE GEÇTİ
- CHP Kepez Ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliğinden Ak Partiye Geçen Süleyman Acar, Büyükşehir Belediyesi Mart Ayı Olağan Meclisinde Ak Parti Sıralarındaki Yerini Aldı.
Siyaset Haberi
CHP’DEN AK PARTİYE GEÇTİ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kepez ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliğinden Ak Partiye geçen Süleyman Acar, Mart Ayı olağan meclisinde Ak Parti sıralarındaki yerini aldı. CHP Grup Sözcüsü Ruhi Beşiktaş, parti değiştirmenin bir moda haline geldiğini ileri sürdü ve Acar’ı eleştirdi.

AK parti Antalya İl Başkanlığı'nda düzenlenen törenler rozeti takılan Süleyman Acar, Antalya Su ve Atık Su İdaresi (ASAT) Genel Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen Büyükşehir Belediyesi Mart Ayı Olağan Meclisinde Ak Parti sıralarındaki yerini aldı.

TÜREL’DEN DESTEK

Süleyman Acar’ın demokratik bir tercihte bulunarak Ak Parti’ye katıldığını aktaran Türel, “Tarihte bunun örnekleri de vardır. Bugün Türkiye’de hatta Antalya’da bir takım katılımlar mutlaka oluyordur. Demokratik bir tercih olarak görüyorum. Siyaset bir arayıştır, böyle bakmak gerekiyor. Buna saygı duymak gerekiyor. Siyasette bir arayış olmazsa olmazdır. Bunu bir meclis başkanı da yapabilir. Türkiye’de 5 milyona yakın kişi 1 Kasım’da tercihini değiştirdi” dedi.

BEŞİKTAŞ’TAN ELEŞTİRİ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) grup sözcüsü Ruhi Beşiktaş ise Süleyman Acar’ın parti değişikliğini eleştirdi. Parti değiştirmenin bir moda olduğunu savunan Beşiktaş, “ Bu modaya bir kişi daha katıldı. Biz kendi oylarımız ile değil partimizin oyları ile buraya geldik. Belediye başkanları olsun meclis üyeleri olsun seçilirken sorumluluk seçene karşıdır. En onurlu anlamlı seçenek seçildikleri partiyi değiştirmek değil istifa mekanizması olmalıdır. Bu onun için en onurlu iştir. Bu yeni değildir” diye konuştu.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: CHP’DEN, AK, PARTİYE, GEÇTİ,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
CHP’DEN AK PARTİYE GEÇTİ
CHP’DEN AK PARTİYE GEÇTİ
CHP’DEN AK PARTİYE GEÇTİ
CHP’DEN AK PARTİYE GEÇTİ
Yorumlar
Haber Yazılımı