Haber Detayı
22 Aralık 2015 - Salı 10:23
 
CAMİ AVLUSUNDAN NİKÂH MASASINA
CAMİ AVLUSUNDAN NİKÂH MASASINA UZANAN İBRETLİK HAYAT HİKÂYESİ
Gündem Haberi
CAMİ AVLUSUNDAN NİKÂH MASASINA

Yerli Robin Hood Evlendi… Yetiştirme Yurdunda Büyüyen Ve Kamuoyunda 'Yerli Robin Hood' Olarak Anılan Doğan Elden, Hayatını Özlem Ergen'le Birleştirdi… Başkalarının Mutluluğu İçin Koşturan Elden, Bu Kez Kendi Hayatı İçin Destek Bekliyor

Ankara'da 3 yaşındayken cami avlusuna bırakılan, ardından yetiştirme yurdunda büyüyen ve kendisi gibi başkalarının yokluk çekmemesi için sosyal medyada oluşturduğu 'Sosyal Sorumluluk Projesi Gönüllüleri' projesiyle işadamlarından aldığı yardımları maddi durumu yetersiz ailelere ulaştıran 'Yerli Robin Hood' olarak anılan Doğan Elden, hayatını Özlem Ergen'le birleştirdi. Elden, hep başkalarının mutluluğu için koştururken bu kez kendi hayatı için destek bekliyor.

Ankara'da 3 yaşındayken cami avlusuna bırakılan, ardından çocuk yuvasında büyüyen 36 yaşındaki Doğan Elden, kendini maddi durumu yetersiz ve engelli çocukları bulunan ailelere adadı. 18 yaşına kadar yuvada kalan ve ayrıldıktan sonra sıkıntılı günler geçiren, bir süre sokakta yaşamak zorunda kalan Elden, bir çiftlikte iş bularak çalışmaya başladı. Anadolu Üniversitesi'nden mezun olan Elden, Antalya'ya yerleşti. Yaşadığı zorluklara rağmen hayata pozitif bakabilen Elden, 6 da kitap yazdı.

Hayatı yaşayarak öğrenen Elden, kendisi gibi başkalarının yokluk çekmemesi için sosyal medyada oluşturduğu 'Sosyal Sorumluluk Projesi Gönüllüleri' projesiyle işadamlarından aldığı yardımları maddi durumu yetersiz ailelere ulaştırdı.

"NİKAHI TÜTÜNCÜ KIYDI"

Elden, Antalya'da kısa sürede zenginden alıp fakire vermesiyle ünlü Robin Hood'la özdeşleşti. 6 ay önce çekilen kura ile Tokat Gümrük Ticaret Müdürlüğü'ne memur olarak atanan Elden, 3 ay önce nişanlandığı 25 yaşındaki Özlem Ergen ile kısa süre önce hayatını birleştirdi.

Elden ve Ergen'nin nikahını Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü kıydı. Çifte mutluluklar dileyen Tütüncü, aile cüzdanını Özlem Ergen'e takdim etti.

"KENDİ MUTLULUĞU İÇİN DESTEK İSTEDİ"

Mutluluğu yüzüne yansıyan Doğan Elden, "Hayat bana da gülmeye başladı artık. Evlilik yolunda önemli bir adım attım. Bu kadar acıdan sonra hayatım değişmeye başladı. Hayata tek başıma direndim. Kötü bir insan da olabilirdim ama ben bir meslek sahibi olup, dardaki insanların yardımına koştum. Ailem olmadığı için buruk bir mutluluk yaşıyorum. Eşimin ailesi artık benim ailem oldu. Kendi imkanlarımla düğün hazırlığına başladım. Bir çok eksiğim var, büyüklerimden bu kez kendim için destek bekliyorum" dedi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: CAMİ, AVLUSUNDAN, NİKÂH, MASASINA,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
CAMİ AVLUSUNDAN NİKÂH MASASINA
CAMİ AVLUSUNDAN NİKÂH MASASINA
CAMİ AVLUSUNDAN NİKÂH MASASINA
CAMİ AVLUSUNDAN NİKÂH MASASINA
Yorumlar
Haber Yazılımı