Haber Detayı
07 Ocak 2014 - Salı 13:17
 
BÜYÜKŞEHİR’DEN YENİ BİR AİLE EĞİTİM MERKEZİ
ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, DÖRDÜNCÜ AİLE EĞİTİM VE SOSYAL HİZMET MERKEZİ’Nİ FATİH MAHALLESİ’NDE AÇTI
Gündem Haberi
BÜYÜKŞEHİR’DEN YENİ BİR AİLE EĞİTİM MERKEZİ

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Haşim İşcan, Çamlıbel ve Santral Aile Eğitim Merkezlerinin ardından Fatih Mahallesi’ne de yeni bir Aile Eğitim ve Sosyal Hizmet Merkezi açtı. 
Merkezlerde bölge halkına toplumun ve ailenin gelişmesi için, bireylerin katılımcı, üretken ve kendine yeterli hale gelmesi adına birçok faaliyet yürütüldüğü belirtilirken, Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesindeki Aile Eğitim ve Sosyal Hizmet Merkezlerinin, ailelerin ekonomik, toplumsal, kültürel ve psikolojik sorunlarla baş edebilmeleri için korunması, desteklenmesi ve güçlendirilmesi amacıyla hizmet üretmeye devam ettiği bildirildi.
Kepez ilçesinin 3’üncü Aile Eğitim ve Sosyal Hizmet Merkezi olma özelliğini taşıyan Fatih Aile Eğitim ve Sosyal Hizmet Merkezi, Antalya Büyükşehir Belediyesi ile Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Antalya Şubesi arasında imzalanan protokol çerçevesinde bölge halkına hizmet veriyor. Merkezde, sosyal hizmet uygulamaları ile ailelere sosyo-ekonomik destek sağlanırken, bireylerin sosyalleşerek topluma kazandırılmalarını ve bilinçlendirilmelerini içeren eğitim ve kurs programlarının gerçekleştirildiği belirtildi.

Kaynak: (bakayrıntı) - bakayrıntı Editör:
Etiketler: ANTALYA, BÜYÜKŞEHİR, BELEDİYESİ, DÖRDÜNCÜ, AİLE, EĞİTİM, SOSYAL, HİZMET, MERKEZİ
Yorumlar
Haber Yazılımı