Haber Detayı
12 Nisan 2019 - Cuma 11:02
 
BUTSO’DAN AVRUPA ÇIKARMASI
Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO) üyelerini dünyanın dört bir yanındaki pazarlarla buluşturmaya devam ediyor.
Gündem Haberi
BUTSO’DAN AVRUPA ÇIKARMASI

Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO) üyelerini dünyanın dört bir yanındaki pazarlarla buluşturmaya devam ediyor.

Türkiye’nin en büyük dış ticaret grubu olan mermer, doğaltaş, madencilik ve inşaat malzemelerinde örnek projelerin uygulama merkezi olan BUTSO, üyelerini güçlü ve alternatif pazarlara taşımayı sürdürüyor.

Batı Akdeniz Bölgesinin ve Türkiye’nin ihracata dayalı kalkınma hedeflerinin aktörlüğünü üstlenen Burdurlu firmalar Slovenya, Avusturya, Almanya, İsviçre ve Fransa’yı ziyaret ederek ilgi alanlarına göre ticari ürünlerde güncellemelerde bulundu.

BUTSO Yönetimi ve üyeleri Slovenya, Avusturya, Almanya, İsviçre ve Fransa’daki dış ticaret pazarlarında, inşaat ve madencilik fuarında, tarihi ve turistik yerlerde gezi ve incelemelerde bulundu. Cenevre, Lozan, Vevey, Montrö, Bern, Luzern, Zürih, Colmar, Equeisheim, Requewihr, Strasburg, Heidelberg, Rothenburg, Stuttgart, Ulm, Münih,  Salzburg, Hallstat ve Ljubljana kentlerini ziyaret eden BUTSO yönetimi ve üyeleri, kültür seyahatlerinde de bulundu.

Türkiye’deki seçimsiz 4,5 yıl için ekonomi hacminde büyüme olacağını öngördüklerini söyleyen ve ziyaret hakkında genel bir değerlendirmede bulunan Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik: “BUTSO olarak önceliklerimiz arasında ilimizin ve ülkemizin ticaret hacmini geliştirecek, büyütecek ve güncelleyecek çalışmalarda bulunmak yer almaktadır. Bizler de beş ülkeye yaptığımız ziyaretlerde bu misyonla hareket ettik. Pazar ve fuarlar başta olmak üzere ticari ve kültürel bağlarımızı güçlendirici adımlar attığımızı düşünüyoruz” dedi.

Ulusal ve uluslararası ziyaretlerin BUTSO üyelerine artısı olduğunu kaydeden Başkan Yusuf Keyik: “21. Yüzyıla göre veriler elde etmek amacındayız. İçerisinde bulunduğumuz ekonomik süreçte işbirliklerinin yeniden tanımlamasını yapıyoruz” diyerek Türkiye’nin ve Batı Akdeniz Bölgesinin ihracat potansiyellerinin güncellenmesini, Avrupa’da hangi sanayi alanlarında önemli gelişmeler olduğunu ve Avrupalı yatırımcıların hangi sektörlere daha fazla ağırlık verdiğini yeniden tanımladıklarını vurguladı.

Almanya’daki fuara katılmakla birlikte ziyaretin ticari ve konjonktürel açıdan daha fazla önem ifade ettiğini belirterek açıklamasını sürdüren Başkan Keyik: “Kendi kişisel imkânlarımızı seferber ederek Avrupa ve Uzak Doğu ülkelerindeki fuarlarda zaman zaman yer alıyoruz. Katıldığımız, bölgemizi ve ülkemizi temsil ettiğimiz bu fuarlar sıradan fuarlar değil. Almanya’nın Münih kentindeki 32. Uluslararası İnşaat Makineleri, İnşaat Malzemesi Makineleri, İnşaat Araçları ve Madencilik Makineleri İhtisas Fuarı da sanayi ve ticarette aklımızda yeni ufuk çizgileri oluşturdu. Dünyanın dört bir yanından gelen katılımcılar hem ihracat yaptıkları ürünlerini ve hem de kendi kültürel özelliklerini tanıtıyorlar. Bizler de BUTSO olarak ortaya koyduğumuz vizyon ve hayata geçirdiğimiz projelerle ilimizin belirli gruplarda Türkiye ekonomisindeki öncü rolünü pekiştirmeye devam ediyoruz. Burdur’u tanıtmak ve temsil etmek çalışmalarımız sürecek” dedi. 

Kaynak: (bakayrıntı) - bakayrıntı Editör:
Etiketler: BUTSO’DAN, AVRUPA, ÇIKARMASI,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
BUTSO’DAN AVRUPA ÇIKARMASI
BUTSO’DAN AVRUPA ÇIKARMASI
BUTSO’DAN AVRUPA ÇIKARMASI
BUTSO’DAN AVRUPA ÇIKARMASI
Yorumlar
Haber Yazılımı