Haber Detayı
21 Şubat 2020 - Cuma 16:41
 
BUTSO, ÇAVDIR VE SÖĞÜT’TEKİ ÜYELERİYLE BULUŞTU
Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO) Çavdır ve Söğüt’teki üyeleriyle kaynaşma toplantısı düzenledi.
Ekonomi Haberi
BUTSO, ÇAVDIR VE SÖĞÜT’TEKİ ÜYELERİYLE BULUŞTU

Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO) Çavdır ve Söğüt’teki üyeleriyle kaynaşma toplantısı düzenledi.

Önceki hafta Gölhisar’da Gölhisar ve Altınyayla’lı üyeleriyle bir araya gelen Burdur Ticaret ve Sanayi Odası, bu hafta Perşembe günü Çavdır ve Söğüt’teki üyeleri için akşam yemeği düzenledi. Çavdır’daki program Belediye Başkanı Süleyman Kayacan, Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mesut Vural ve Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Osman Erçiftçi’yi makamlarında ziyaretlerle başladı. BUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik, BUTSO Meclis Başkanı Ömer Çeliker ve BUTSO Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Yoran’ın yer aldığı ziyaretlerde Çavdır ekonomisiyle ilgili bilgilendirmeler yapıldı; faaliyetler ve çalışmalar hakkında görüş alışverişlerinde bulunuldu. BUTSO üyeleriyle akşam düzenlenen kaynaşma toplantısında BUTSO Başkanı Yusuf Keyik 2019 faaliyetleri ve 2020 yılı hedefleri hakkında sunum yaparken, BUTSO Meclis Başkanı Ömer Çeliker de BUTSO’nun misyon ve vizyonları hakkında bilgiler verdi.

BAŞKAN YUSUF KEYİK’TEN İDLİB MESAJI

Başkan Yusuf Keyik, İdlib bölgesindeki operasyon için Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) muvaffakiyetler diledi. TSK’nın milletin huzuru, devletin bekası için İdlib bölgesinde konumlandığını vurgulayan Başkan Yusuf Keyik  “Şehit olan Mehmetçiklerimize Allah’tan rahmet, ailelerine sabır, yaralılarımıza da şifalar diliyorum” dedi.

“DUYARLILIĞINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Üyeleriyle bir araya gelmekten duyduğu mutluluğu ifade eden BUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik, katılımcılara ayrı ayrı teşekkür etti. Başkan Yusuf Keyik: “Zaman zaman siz değerli üyelerimizle beraber olmak istesek de odamızın yoğun tempodaki çalışmalarından dolayı bu birliktelik ve kaynaşma toplantılarımıza ara veriyoruz.  Sizler de her zaman bizi ziyaret edebilirsiniz. Geçen hafta Gölhisar ve Altınyayla ilçelerimizdeki üyelerimizle bir toplantı düzenledik, yoğun bir katılım gösterildi. Bugün Söğüt ve Çavdır’daki üyelerimizi buraya davet ettik. Burada da katılımın çok olmasından dolayı memnuniyetimizi ifade etmek istiyorum. Şahsım ve Odam adına gösterdiğiniz bu duyarlılığınız için tekrar sizlere ayrı ayrı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

TOBB’UN EKONOMİK KARARLARDAKİ ETKİSİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) ticaret ve sanayi alanlarında alınan ekonomik kararlara olan etkisini belirten Başkan Yusuf Keyik: “Siz değerli üyelerimiz kendi sektörlerinizle ilgili yaşamış olduğunuz sıkıntıları bizlere aktardınız ve bizler de bunları başta Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimiz olmak üzere ilimizin milletvekilleriyle ve ilgili bakanlıklarla paylaşarak gidermeye çalıştık. Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Berat Albayrak ekonomimizin çarklarının tekrar dönmesi adına çok önemli kararlar aldı. Bunları hep birlikte takip ettik. Bu kararların alınmasında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) çalışmaları yadırganamaz. Gerçekten bütün Bakanlıklarla gece gündüz bire bir çalıştılar, adeta ekonomi bakanlığı sorumluluğunu üstlendiler. TOBB, bugün faydalandığımız birçok teşvikler, destekler, kanunlardaki düzenlemeler ve kredilerin verilmesine vesile oldu. Bizler sizlerin önerilerini TOBB’a ilettik, TOBB da ilgili Bakanlıklarla çalışmalar yaptı. Buradan TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’na ve Yönetim Kurulu üyelerine bu çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

 

BİLGİLENDİRME TOPLANTILARINA DAVET

Ticaret ve Sanayi Odalarının sorumlulukları ve başarıları hakkında hatırlatmada bulunan Başkan Yusuf Keyik: “Bizlerin en çok karşılaştığı sorulardan birisi de ‘Ticaret ve Sanayi Odaları ne iş yapar’ oldu. Eğer benim üyem sabahları dükkânını açıp, akşam kapatıyorsa, istihdam etmiyorsa, bankalarla işi olmayıp kredi kullanmıyorsa, ihracat ve ithalat yapmıyorsa, küçük ölçekli ticarette bulunuyorsa sağladığımız faydaları belki fark edemeyebilir. Ama benim üyem ihracat veya ithalat yapıyorsa, bunları yapamayıp ticaretini büyük kapsamlı gerçekleştiriyorsa, istihdama katkı sağlıyorsa, bankalarla çalışıp, teşviklerden faydalanıyorsa odamızın çalışma ve faaliyetlerinin, misyon ve vizyonlarının farkındadır. Bu farkındalığın tüm üyelerimizce bilinmesinde Yönetim Kurulumuzla birlikte büyük bir gayret içerisindeyiz.

Ayrıca konusunda uzman kişileri odamıza davet ederek, firmalarımızın kurumsallaşmasında, marka oluşturmasında, sektörünün sürdürülebilirliğinin sağlanmasında yılda 10- 12 kez bilgilendirme toplantıları ve seminerler yapıyoruz. Siz değerli üyelerimizin bu tür bilgilendirme toplantılarımızdan fayda sağlamanızı istiyorum. Günün yorgunluğu ve hareketliliği belki bu tür bilgilendirme toplantılarına zaman ayırmanıza engel olabilir ama bu seminer ve toplantılarımıza katılan üyelerimizden gerçek anlamda olumlu geri dönüşler, teşekkürler alıyoruz” dedi.  Başkan Yusuf Keyik 2019 yılı faaliyetleri ve 2020 hedefleri hakkında sunum yaparak konuşmasını sürdürdü.

BUTSO Meclis Başkanı Ömer Çeliker de konuşmasında BUTSO’nun misyon- vizyonları hakkında detaylar verdi.

KAYACAN: “ÜÇ TARAFIMIZDA DENİZ, DÖRT TARAFIMIZ DA DÜŞMAN ÇEVRİLİ”

Türkiye’nin konumu ve İdlib’e askeri harekat için duygu ve düşüncelerini aktaran Çavdır Belediye Başkanı Süleyman Kayacan: “Davet ve katılım için gelen konuklarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bugün birlik ve beraberliğimizin en hat safhada olması gerektiği bir gün, bugün ordumuz İdlib’e, sınır ötesi harekâta başladı. Ülkemizin üç tarafı deniz dört tarafı düşman çevrili bir durumdadır. Topraklarımızın her santimetrekaresi yabancı devletler tarafından gözlü ve gözlü topraklarda yaşamanın bedeli de ağır oluyor” dedi. Belediye Başkanı Kayacan, toplantı için BUTSO’ya teşekkür ederek; “Varsa sorularımızı soracak, yaşadığımız sıkıntıları aktaracağız. Belki gitmek isteyip de gidemiyoruz. Ekonomik sıkıntılar konusunda işlerimizi her istediğimiz zaman bırakıp Burdur’a veya Antalya’ya giderek bilgilendirme toplantılarına katılamıyor, görüş alışverişinde bulunamıyoruz. Fakat kendim takip ettiğim kadarıyla Burdur Ticaret ve Sanayi Odamız çeşitli eğitimlerle, çeşitli seminerle bizleri bilgilendirme noktasında çalışmalarını sürdürüyor. Kısa bir süre önce sizlere de daveti ve bilgileri geldiği üzere Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) hakkındaki eğitimleriyle de bizleri bilgilendirmeye çalıştılar. Bizlerde burada aklımıza takılan konuları, yaşadığımız sorunları kendilerine ilettik” dedi.

BUTSO Yönetim Kurulu ve Meclis üyelerinin de yer aldığı toplantıya Çavdır Belediye Başkanı Süleyman Kayacan,  Söğüt Belediye Başkanı Ayhan Yurdasiper, İl Defterdarı Sedat Ayyıldız, İl Tarım ve Orman Müdürü Oktay Darcan, Çavdır Tarım ve Orman Müdürü Baha Yüksel, Çavdır Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mesut Vural ve Çavdır Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Osman Erçiftçi de konuk oldular ve kendilerine yöneltilen soruları yanıtladılar. Toplantının amacına ulaştığını dile getiren katılımcılar, toplantıdan sonra BUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik’e bu tür bir organizasyon için memnuniyetlerini dile getirip, teşekkür ettiler.

Kaynak: (bakayrıntı) - bakayrıntı Editör:
Etiketler: BUTSO,, ÇAVDIR, VE, SÖĞÜT’TEKİ, ÜYELERİYLE, BULUŞTU,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
BUTSO, ÇAVDIR VE SÖĞÜT’TEKİ ÜYELERİYLE BULUŞTU
Yorumlar
Haber Yazılımı