Haber Detayı
04 Ocak 2014 - Cumartesi 13:09
 
BURDUR'DA “KURS YERİ“ TARTIŞMASI
Belediye Hizmet Binası'nda el sanatları kursu verilen bölümün kurs süresi dolduğu için tahliye edilmek istenmesi, tartışma yarattı.
Yaşam Haberi
BURDUR'DA “KURS YERİ“ TARTIŞMASI

Burdur Belediye Hizmet Binası'nda el sanatları kursu verilen bölümün kurs süresi dolduğu için tahliye edilmek istenmesi, tartışmaya neden oldu. 

Burdur Kadın Girişimciler Derneği Başkanı Vesile Cankara, gazetecilere yaptığı açıklamada, 2011 yılında ilgili kurumlar ve Burdur Belediyesi arasında imzalanan protokol kapsamında, Belediye Hizmet Binası'nda el sanatları kursu vermeye başladıklarını anlattı. 

Kursta şimdiye kadar yaklaşık 70 kadının eğitim aldığını belirten Cankara, "Ancak belediye bizi herhangi bir gerekçe göstermeden kurs yerinden çıkardı. Önce elektriğimizi kestiler sonra da zabıta geldi. Eşyalarımız içeride duruyor. Biz bu mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz"  dedi. 

Cankara, belediyeyi protesto etmek amacıyla Cumhuriyet Parkı'na çadır kurduklarını da ifade etti. Çözüm için devreye giren Burdur Valiliğinin kendilerine yer bulacağını söylediğini anlatan Cankara, bu gelişme üzerine kısa süre sonra çadırı kaldıracaklarını bildirdi.

Öte yandan Burdur Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, konuyla ilgili asıl muhatabın Burdur Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü olduğu belirtildi. Açıklamada, "Kurs yeri, 15 Aralık 2013'e kadar Halk Eğitim Merkezine tahsis edilmiş ve bu süre sona ermiştir. Adı geçen dernek kendisine yer istemektedir. Burası belediye hizmet binasıdır" ifadesine yer verildi. 

Kaynak: (AA) - Anadolu Ajansı Editör:
Etiketler: Belediye, Hizmet, Binasında, el, sanatları, kursu, verilen, bölümün, kurs, süres
Yorumlar
Haber Yazılımı