Haber Detayı
17 Şubat 2014 - Pazartesi 13:54
 
Burdur TOSYÖV Ekibi X. KOBİ Zirvesinden Döndü
Türkiye Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler Serbest Meslek Mensupları ve Yöneticileri Vakfı (TOSYÖV) Burdur Destekleme Derneği Başkanı Hasan Akçay, “Zirveden büyük istifadelerle döndük” dedi. Akçay’ın açıklaması şöyle:
Ekonomi Haberi
Burdur TOSYÖV Ekibi X. KOBİ Zirvesinden Döndü

  Burdur, 13-14 şubat 2014 tarihinde Dedeman otel  /İstanbul’da TOBB, TOSYÖV ve KOSGEB işbirliğiyle  yapılan X. KOBİ  Zirvesine BUTSO Başkanlığı ve TOSYÖV Burdur Başkanlığı  iştiraki organizasyonu ile temsil edildi.

 X. KOBİ Zirvesi’ne, TOSYÖV Burdur Başkanı ve BUTSO Meclis Başkan yardımcısı Mak. Müh. Hasan Akçay , TOSYÖV Burdur Yönetim Kurulu üyesi  ve BUTSO Meclis üyesi Ali Gür, , TOSYÖV Burdur Yönetim Kurulu üyesi  ve BUTSO Meclis üyesi Suat Can, , TOSYÖV Burdur Yönetim Kurulu üyesi  ve BURDOĞTAŞ Başkanı Nasuh Ekinci,  TOSYÖV Burdur Yönetim Kurulu üyesi   Hasan Hüseyin İçoğlu katıldılar. Burdurlu işadamları TOSYÖV Başkanı Rahmi Aktepe  tarafından karşılandı.

 X. KOBİ Zirvesine T.C Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı FİKRİ IŞIK, T.C Sanayi ve Ticaret eski Bakanı –İzmir Milletvekili AHMET KENAN TANRIKULU,  KOSGEB Başkanı MUSTAFA KAPLAN, TOSYÖV Başkanı RAHMİ AKTEPE, TÜRK PATENT ENSTİTUSÜ Başkanı Prof. Dr. HABİB ASAN,  TOBB Yönetim Kurulu üyesi ve Konya Sanayi Odası Başkanı MEMİŞ KÜTÜKÇÜ, ASKON Başkanı MUSTAFA KOCA , MÜSİAD  Başkanvekili NAZIM ÖZDEMİR, Ankara Sanayi Odası Başkanı NURETTİN ÖZDEMİR, Adana Sanayi Odası Başkanı ZEKİ KIVANÇ, Prof. Dr. YAVUZ ODABAŞI, Prof. Dr. KEREM ALKİN konuşmacı olarak katıldılar.

 T.C. Sanayi ve Ticaret eski  Bakanı  Ahmet Kenan TANRIKULU , TOSYÖV Burdur  Başkanı  Hasan AKÇAY ve TOSYÖV Disiplin Kurulu Üyesi Nasuh EKİNCİ  ile söyleşinde  2. OSB nin Burdur için önemini bildiğini , Burdur Sanayisini yakından takip ettiğini , Burdur da  Tarım Makinaları üretimi, Gıda Maddeleri üretimi  , Mermer üretimi ve ihracatının  ülke sanayisinde önemli  yeri olduğunu belirtti.

 TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Konya Sanayi Odası Başkanı Memiş KÜTÜKÇÜ, TOSYÖV Burdur Başkanı Hasan AKÇAY  ile söyleşinde ;  Burdur Sanayicisi  ve Konya Sanayicisinin iş yapma ve yaptırma hususunda  müşterek çalışmalar içinde olduğunu, bilhassa döküm malzemeler imalatı  ve Burdurlu sanayicilerin makine sektöründe  yarı mamül ürün  imalatlarında Konyalı  sanayiciler ile Burdurlu sanayicilerin  işbirliği içinde olduğunu belirtti. Burdur Ticaret ve Sanayi Odası ( BUTSO)  faaliyetlerini  bildiklerini, BUTSO Başkanı Yusuf KEYİK in çalışmaları ve aktiviteleri  ile Burdura ve Burdurlu Sanayicilere önemli katlıları olduğunu belirtti.  Ben  sizi, Hasan AKÇAY  ı geçen dönem Konya Sanayi Odası Başkanımız ve TSE  Başkanlığı yapan Tahir BÜYÜKHELVACIGİL  döneminde Konya Sanayi Odasında TSE Müdürü ve ISO 9001 Başdenetçisi olarak tanımıştım , görüşmelerimizi sürdürelim,çalışmalarınızda başarılar dilerim , temennisinde bulundular. 

 

  Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin ÖZDEBİR , TOSYÖV Burdur  Başkanı Hasan AKÇAY  ile söyleşisinde ;  Burdur ve Isparta Organize Sanayi Bölgelerinin Ankara- Antalya Yolu üzerinde olmasının ve birbirlerine yakın mesafede olmasının avantaj olduğunu , sektörel  ihtisas sanayilerin oluşturulmasının oldukça önemli olduğunu belirtti.  Ben de  sayın Nurettin ÖZDEBİR e  belirtmiş olduğunuz güzergah da   Burdurun 2. OSB  kurulması çalışmalarının sonlanmak üzere olduğunu, Burdur Valimiz sayın Nurettin YILMAZ, Burdur Milletvekilimiz sayın Bayram ÖZÇELİK, BUTSO Başkanı sayın Yusuf KEYİK ve BUTSO Meclis Üyemiz sayın Ali GÜR beylerin  2. OSB  için yoğun gayretleri olduğunu belirttim.

 TOSYÖV Başkan Yardımcısı Fikret Üçcan ,TOSYÖV Disiplin Kurulu Üyesi Nasuh EKİNCİ ve TOSYÖV Burdur Başkanı Hasan AKÇAY  ile söyleşisinde Burdur Mermer ihracatının ülkenin dış ticaretinde önemli yeri olduğunu belirtti. Burdur da gıda  üretimi - kadayıf yapan bir firmanın ürününü yurtdışında gördüğünü bundan memnun olduğunu belirtti.

 TOSYÖV Burdur Başkanı Hasan AKÇAY açıklamasında ;  X. KOBİ Zirvesinin 2014 yılı KOBİ Stratejilerinin belirlenmesinde ,yetkililerin mevzuatlar ve uygulamaları  bilgilendirmeleri ile etkili olduğunu belirtti. T.C. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanımız sayın Fikri Işık KOBİ lerin ekonomide büyük katkı sağladığını ,üretimin % 65 ini ,ihracatın % 62 sini, istihdamın %76 sını KOBİ lerin yaptığını söyledi. X. KOBİ Zirvesinden KOBİ lerin  şirket yapılarını güçlendirmesi, kurumsallaşması ve sürdürülebilir büyümeyi sağlaması gerektiği  vurgulandı. KOBİ lerin orta teknoloji seviyesinden, orta yüksek  ve  ileri teknoloji seviyelerinde ürün üretimine yönelmesi gerektiği , bunun içinde KOBİ leri TÜBİTAK,KOSGEB,TÜRK PATENT ESTİTÜSÜ v.b. gibi kuruluşlarla daha fazla işbirliği yapması gerektiği vurgulandı. KOBİ lerin AR-GE  ve İNAVASYON  çalışmalarına önem vermesi  gerektiği  belirtildi.  KOBİ lerin  bu faaliyetlerinin Rekabet Gücü nü artıracağı,  oluşturacağı yeni pazarlar ile sürdürülebilir büyümelerini gerçekleştirebileceği sonucuna varıldığını belirtti.

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: (bakayrıntı) - bakayrıntı Editör:
Etiketler: Türkiye, Küçük, Orta, Ölçekli, İşletmeler, Serbest, , Meslek, Mensupları, Yöneti
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Burdur TOSYÖV Ekibi X. KOBİ Zirvesinden Döndü
Yorumlar
Haber Yazılımı