Haber Detayı
02 Ocak 2014 - Perşembe 13:49
 
GÖZ TEDAVİSİ İÇİN ÜÇ YENİ CİHAZ
Burdur Devlet Hastanesine göz rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılmak amacıyla 3 yeni cihaz alındığı bildirildi.
Sağlık Haberi
GÖZ TEDAVİSİ İÇİN ÜÇ YENİ CİHAZ

Burdur Devlet Hastanesine göz rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılmak amacıyla 3 yeni cihaz alındığı bildirildi. 

 Göz Hastalıkları Uzmanı Operatör Doktor Yenal Erten, Burdur Devlet Hastanesinde gazetecilere yaptığı açıklamada, yeni alınan cihazların diyabetik retinopati, kirpik dönmesi, retinal damar hastalıkları, katarakt cerrahisi sonrası katarakt tedavisi, glokom tedavisi ve göz diyabet retinal vasküler hastalıkların tanısında kullanılacağını söyledi. 

Özellikle glakom hastalarında tanı ve tedavi takibinin çok önemli olduğunu anlatan Erten, yeni alınan cihazlarla ilgili şu bilgileri verdi:

 "Aldığımız cihazlar arasında anjiyografi cihazı da bulunuyor. Şeker hastalarında, tansiyon hastalarında gözün sinir tabakası ve sinir tabakasından geçen damarlarla ilgili problemleri tanımada yardımcı oluyor. İki tane lazerimiz var. Birisini şeker hastalarında, diğerini de katarak cerrahisi sonrası bazı sorunları önlemede ve bazı hastalarda göz tansiyonunu düşürmemiz gerektiğinde kullanıyoruz."

 

Dikişsiz katarak ve şaşılık cerrahisi, yapay göz ameliyatları, göz kapağı düşüklüğü, içe dışa dönüklüğü gibi kapak bozukluğu ve gözle ilgili estetik sorunları çözebildiklerini ifade eden Erten, alınan cihazların Burdur'da göz hastalıklarına karşı önemli bir adım olduğunu vurguladı.

Kaynak: (AA) - Anadolu Ajansı Editör:
Etiketler: Burdur, Devlet, Hastanesine, göz, rahatsızlıklarının, tedavisinde, kullanılmak,
Yorumlar
Haber Yazılımı