Haber Detayı
13 Mayıs 2020 - Çarşamba 15:14
 
Burdur Valiliğinden ‘Maske’ açıklaması
Burdur Valiliği tarafından Burdur Belediyesinin izinsiz maske ürettiği iddialarına istinaden yapılan araştırmanın bilgisini paylaştı.
Gündem Haberi
Burdur Valiliğinden ‘Maske’ açıklaması

Burdur Valiliği tarafından Burdur Belediyesinin izinsiz maske ürettiği iddialarına istinaden yapılan araştırmanın bilgisini paylaştı.

 

Burdur Valiliğinden yapılan basın açıklaması şu şekilde;

 

"Basındaki bazı haberlerde ve sosyal medya paylaşımlarında yer verilen Burdur Belediyesinin maske üretimi faaliyetine yönelik Valiliğimiz tarafından yapılan işlemler ile ilgili açıklama yapılması ihtiyacı duyulmuştur.

 

Valiliğimize 15.04.2020 tarihinde Burdur Belediyesi hakkında CİMER üzerinden yapılan “Burdur Belediyesinin Tıbbi Cihazlar Yönetmeliğine göre izin almadan kendi iş atölyelerinde maske diktirdiği” iddiasını içeren şikayet başvurusu üzerine, Valiliğimiz tarafından rutin bir idari işlem olarak 20.04.2020 tarihinde araştırma başlatılmış, yapılan araştırma sonucunda; Burdur Belediyesi tarafından genel kullanım amaçlı maske üretimi yapılması ve dağıtılmasında mevzuata aykırı herhangi bir husus tespit edilmemiş, bu gerekçeyle bir işlem yapılmasına gerek olmadığına ilişkin Valilik görüşümüz 12.05.2020 tarihinde bilgi mahiyetinde İçişleri Bakanlığına bildirilmiştir. 

 

Araştırma kapsamında Belediye Başkanlığı’na yöneltilen, maskelerin nerede ve ne şekilde üretildiği, izin alınıp alınmadığı ve nerelerde dağıtıldığı yönündeki sorular iddia konusunu aydınlatmaya yönelik hususlardan ibarettir. 

 

Ayrıca, Burdur Belediyesinin maske üretimi ve dağıtımı çalışmaları halen devam etmektedir." denildi.

Kaynak: (bakayrıntı) - bakayrıntı Editör:
Etiketler: Burdur, Valiliğinden, ‘Maske’, açıklaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı