Haber Detayı
12 Haziran 2018 - Salı 22:43
 
Burdur MHP’den İftarlı Değerlendirme Toplantısı
Mv. Adayı Hikmet Ökte: “Biz gümbür gümbür geliyoruz”
Siyaset Haberi
Burdur MHP’den İftarlı Değerlendirme Toplantısı

 

Milliyetçi Hareket Partisi Burdur İl başkanlığı, merkez İlçe başkanlığı, Kadın Kolları Teşkilatı, Ülkü Ocakları başkanlığı ve Bucak İlçe başkanlığı Grand Özeren Otelde iftarlı basın ve değerlendirme toplantısı düzenledi.

Toplantıda konuşan Burdur MHP Milletvekili Adayı Hikmet Ökte, siyaset sürecinde çamur atmaktan ve belden aşağı vurmaktan imtina gösteren tek partinin MHP olduğunu, MHP’nin Burdur’daki ve Türkiye’deki tüm milletvekili adaylarının vatandaşları TBMM’de temsil edecek yaşta ve özelliklerde bulunduğunu vurguladı. Ökte: “Son dönemlerde siyaset biraz çirkeflik işine gitmeye başladı. MHP bu çirkefliklerin dışındadır, dışında durmaya devam edecektir. Bizler 50 gündür sahadayız; öncesinde de teşkilat olarak sahadaydık. Kimse MHP’ye karışmasın, biz kendi yağımızla kendi yemeğimizi yaparız. Seçim sürecinde ziyarete gittiğimiz bazı yerlerde afişlerimiz yırtılıyor, diğer partilerden bazı arkadaşlar masamıza gelip kağıtlarımızı yırtarak gerginlik oluşturmaya çalışıyor. Allah’ın izniyle MHP Burdur’dan birinci parti olarak çıkacaktır. Her ne kadar bölünmeler ve kopmalar olsa da son dönemlerde en sağlam tabanı olan partiyiz, biz tabanımızla barışığız. 24 Haziran’da üç hilali burca dikeceğiz.” dedi.

CUMHUR İTTİFAKI PAZARLIKLI BİR İTTİFAK DEĞİLDİR

Bir diğer milletvekili adayı Murat Arık da akademik, bilimsel, genel merkezli ve bütünsel bir değerlendirme konuşması yaptı. MHP Milletvekili Adayı Arık; Türk dünyasının Basra Körfezi, Kızıldeniz, Hazar Denizi, Akdeniz ve Karadeniz arasındaki Anadolu’da yaşadığını, 350 milyon Türk Kültürünün olduğunu dile getirdi, 2005 yılında düzenlenen Burdur sempozyumunda Burdur ile ilgili önerilerini içeren makalesini sunduğu halde 13 yıl sonra bunların gündem oluşturduğunu belirtti ve “Cumhur ittifakı pazarlıklı bir ittifak değildir, bakanlıkların paylaşıldığı bir ittifak değildir. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi Türk devletinin vazgeçilmezidir. Bu hızlı karar verme yeteneği ve yetkisi Türkiye Cumhuriyeti üzerinde oynanan tüm oyunları bozacaktır.  MHP Genel Başkanı Sayın Doktor Devlet Bahçeli bu cumhurbaşkanlığı ve başkanlık sitemini Türk Bayrağını tarif ederek çok anlamlı bir şekilde anlatmıştır” dedi.

Kaynak: (bakayrıntı) - bakayrıntı Editör:
Etiketler: Burdur, MHP’den, İftarlı, Değerlendirme, Toplantısı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Burdur MHP’den İftarlı Değerlendirme Toplantısı
Burdur MHP’den İftarlı Değerlendirme Toplantısı
Yorumlar
Haber Yazılımı