Haber Detayı
05 Ekim 2018 - Cuma 17:15
 
Burdur İl Koordinasyon Kurulu 4. Dönem Toplantısı Yapıldı
Burdur Valiliğinden yayınlanan basın bültenine göre:
Gündem Haberi
Burdur İl Koordinasyon Kurulu 4. Dönem Toplantısı Yapıldı

 

“2018 yılı İl Koordinasyon Kurulu 4. dönem toplantısı Vali Hasan Şıldak başkanlığında yapıldı.

 

MAKÜ Avşarhan Konferans Salonunda gerçekleşen toplantıya başta Vali Hasan Şıldak olmak üzere Vali Yardımcısı Ali Nazım Balcıoğlu, Kaymakamlar, İlçe Belediye Başkanları, yatırımcı kamu kurum ve kuruluşlarının bölge ve il yöneticileri katıldı.

Toplantının başında bir konuşma yapan Vali Hasan Şıldak; İl Koordinasyon Kurulu toplantısında alınacak kararların başta ilimiz olmak üzere bölgemiz ve ülkemize hayırlar getirmesini diledi.

Konuşmasının devamında 2018 yılı yatırım programında yer alan projelerle ilgili bilgiler paylaşan Vali Hasan Şıldak; “2018 yılı programında 337 adet proje yer almaktadır ve toplam bedeli 4 milyar 50 milyon 458 bin TL’dir. Bu projelere önceki yıllarda yapılan harcama, 481 milyon 988 bin 345 TL olup, 337 projeye bu yıl ayrılan ödenek tutarı 434 milyon 633 bin TL’dir. Bu ödeneğin 346 milyon 633 bin TL’si harcanmış olup, nakdi gerçekleşme oranı 80’dir.

Yerel yönetim yatırımlarımızda ise proje sayısı 75 adet olup; Proje bedelleri toplamı 267 milyon 333 bin TL’dir.  Önceki yıllar harcaması 77 milyon 158 bin TL, 2018 yılında bu 75 projeye ayrılan ödenek ise 111 milyon 565 bin 938 TL’dir. Bu yıl gelen toplam ödeneğin 44 milyon 862 bin 898 TL’si harcanmıştır.

 

Ayrıca, KÖYDES Yatırımları kapsamında 2018 yılında yürütülen toplam 58 proje için 17.1 milyon TL ödenek gelmiş ve bu ödeneğin 8,2 milyon TL’si şu ana kadar harcanmıştır.     

Yatırımcı kurumların amirlerine ve söz almak isteyen katılımcılara, Bölge Müdürlüklerinden başlamak üzere sıra ile söz vereceğim. Konuşmacılar sunumunu yaptıktan sonra katılımcılar soru sorabilecekler ve koordinasyonu gerektiren taleplerini dile getirebileceklerdir. Bu duygularla 2018 yılında yapılan ve yapılacak olan hizmetlerin hayırlı olmasını temenni ediyor, tüm çalışma arkadaşlarıma başarılar diliyorum” diyerek konuşmasını tamamladı.

Toplantının devamında yatırımcı kurumların bölge ve il yöneticileri, ilimizde devam eden yatırımlarla ilgili ayrıntılı olarak sunum yaptılar. Sunumlarının ardından soru cevap bölümünde devam eden toplantıda katılımcılar koordinasyonu gerektiren konularda görüş alışverişinde bulunarak, talep ve isteklerini dile getirdiler.

 

 

Vali Hasan Şıldak toplantının kapanışında yaptığı konuşmasında ise; “İlimizde gerçekleştirilen yatırım çalışmalarını bu toplantıyla mercek altına aldık ve yakından bir daha görme fırsatı elde ettik. Bütün yatırımcı kuruluşlarımıza ve teknik destek sağlayan kurumlarımıza teşekkür ediyoruz.

İlimizde çok önemli yatırımlar, hizmetler devam ediyor. Tabi bazı hizmetlerde zaman içinde tıkanıklıklar yaşanmış. Fesh olan inşaatlarımız var, tekrar ikmal inşaat ihalesiyle yeniden bunlar canlandırıldı. Bir kısmı da yeniden başlamak üzere. Bütün çalışmaları yakından takip ediyoruz. Bu manada baştaki en birinci hedefimiz devam eden yatırımlarımızın en sağlıklı şekilde ve en kısa sürede tamamlanmasını sağlamak, hizmete girmesini sağlamaktır.

Bu kapsamda yine bugün arkadaşlarımızın ifade ettiği gibi Halk Sağlığı Müdürlüğü binamız, İl Halk Kütüphanesi binamız, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğümüzün binası, yine bazı eğitim tesislerimiz gibi yatırımlarımız yakın bir süre içerisinde tamamlanarak hizmete girdi. Hepsi önemli ve değerli yatırımlar. Yarım kalanlar, ikmal inşaat işi devam edenlerinde yine sıkı bir şekilde takibini yapıyoruz. Bu manada özellikle Kültür Merkezimiz, Çavdır’daki Hükümet Konağımız bizim için çok önemli olduğu için onlarında yine yakından takibini yapmak suretiyle inşaatların tamamlanma safhasına geleceğinin düşünüyorum.

 

İlimizde beklentiye dönüşen ve gerçekten sağlık alanında en büyük açığı oluşturan şu an merkeze yapılacak olan yeni hastane binasıdır. Bu konuda çok olumlu gelişmeler var. Proje çalışmaların sonuna gelinde ve ihale dosyası hazırlandı. İlimizin turizm alanında doğal güzellik olarak parlayan yıldızı Salda Gölü’nde de yine kısa bir dönem içerisinde çok güzel çalışmaların planlandığını ve hayata geçirileceğini düşünüyoruz. Bu konuda da takiplerimizi ve çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ben bu manada hem yatırımlarımızın gerçekleştirilmesi noktasında emek sarf eden, burada bulunan bütün hazuruna, hem ilimizin değerli milletvekillerine ve bütün katkı sağlayan kesimlere çok teşekkür ediyorum.

Aynı zamanda önümüzdeki haftadan itibaren de bilhassa bu projelendirme çalışması devam etmekte olan gerek Çevre ve Şehircilik Müdürlüğümüzde gerekse İl Özel İdaremiz bünyesindeki özellikle eğitim ve sağlık alanındaki çalışmalar ve devam eden diğer işlerimizi de daha dar kapsamlı çalışma ile küçük çaplı bir toplantı ile ele almak ve takip edilmesinin faydalı olacağın düşünüyorum. Hiç dur durak bilmeden yatırımları birebir takibe devam edeceğiz. Toplantının faydalı olduğunu ve iyi bir zeminde geliştiğini düşünüyorum. Bütün katılımcılara teşekkür ediyor, ilimizin için hayırlı sonuçlara vesile olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Burdur, İl, Koordinasyon, Kurulu, 4., Dönem, Toplantısı, Yapıldı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Burdur İl Koordinasyon Kurulu 4. Dönem Toplantısı Yapıldı
Burdur İl Koordinasyon Kurulu 4. Dönem Toplantısı Yapıldı
Burdur İl Koordinasyon Kurulu 4. Dönem Toplantısı Yapıldı
Burdur İl Koordinasyon Kurulu 4. Dönem Toplantısı Yapıldı
Burdur İl Koordinasyon Kurulu 4. Dönem Toplantısı Yapıldı
Burdur İl Koordinasyon Kurulu 4. Dönem Toplantısı Yapıldı
Burdur İl Koordinasyon Kurulu 4. Dönem Toplantısı Yapıldı
Yorumlar
Haber Yazılımı