Haber Detayı
09 Nisan 2018 - Pazartesi 11:47
 
BURDUR’DA MART AYI ASAYİŞ KARNESİ
Burdur Valiliği İl Emniyet Müdürlüğü’nün mart ayı içerisinde yaptığı asayiş çalışmalarını içeren basın bülteni yayınladı.
Asayiş Haberi
BURDUR’DA MART AYI ASAYİŞ KARNESİ

“Güvenlik güçlerimiz tarafından mart ayı içerisinde vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğinin sağlanmasına yönelik, emniyet ve asayiş hizmetlerine 7/24 aralıksız devam edilmiştir.

Bu kapsamda Burdur İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde Mart ayı içerisinde: (6) terör, (117) asayiş, (42) takibi gereken olay, (42) kabahat, (8) kaçakçılık, (37) Trafik, (3) Cezaevi olayı olmak üzere toplam (255) olaya müdahale edilmiş olup, bu olaylarda (223) şüpheli şahıs hakkında işlem yapılmış ve bu şahıslardan (2) kişi sevk edildiği adli makamlarca tutuklanmış, (4) kişi Adli Kontrol şartı ile serbest bırakılmış,  (6) şahıs hakkında önleyici/koruyucu tedbir kararı verilmiş, (33) şahıs hakkında idari para cezası uygulanmış, (16) şahıs hakkında idari para cezası uygulanmak üzere tutanak tanzim edilerek gereği için ilgili kuruma gönderilmiştir.

 

Jandarma trafik sorumluluk bölgesinde polis ve Jandarma Trafik Timlerince (1) ölümlü, (36) yaralamalı olmak üzere toplam (37) trafik kazasına müdahale edilmiş, bu kazalarda (1) vatandaşımız hayatını kaybetmiş, (57) vatandaşımız ise yaralanmıştır.

 

Dönem içerisinde Yol Kontrol ve Aramaları ile diğer faaliyetlerde (30.912) şahıs ve (4.020) aracın GBT sorgulaması yapılmış, çeşitli suçlardan dolayı aranan (98) şahıs ve (6) araç yakalanarak adli mercilere sevk edilmiştir.

 

Kaçakçılık ve asayiş olayları kapsamında aşağıdaki malzemeler ele geçirilerek şüpheliler hakkında gerekli yasal işlemler yapılmıştır.

 

İl Jandarma Komutanlığı tarafından kaçakçılık ve asayiş olayları kapsamında ele geçirilen malzemeler.

 

* (83) Gram Esrar,

* (4) Adet Extacy Hap,

* (0,5) Gram Bonzai,

* (2) Adet Tabanca,

* (10) Adet Av Tüfeği,

* (1) Adet Kurusıkı Tabanca,

* (161) Adet 9 mm Tabanca Fişeği,

* (26) Adet Av Fişeği,

* (6) Adet Muhtelif Kesici ve Delici Alet,

* (1) Adet Muhtelif Tarihi Eser,

* (802) Adet Gümüş Sikke,

* (13)  Adet Muhtelif Kazı Malzemesi,

* (1)  Adet Dedektör,

* (2) Adet Dizüstü Bilgisayar

* (7) Adet Cep Telefonu.

* (5) Adet Simkart.

* (5) Adet Veri Depolama Cihazı

* (2) Adet 1 Amerikan Doları

 

 

Burdur İl Emniyet Müdürlüğü sorumluluk bölgesinde Mart ayı içerisinde, Kasten yaralama, Taksirle yaralama, Mala Zarar Verme, Konut Dokunulmazlığını ihlal, Tehdit, Hakaret, Hırsızlık, Cinsel Taciz, Güveni Kötüye Kullanma ve Bilişim alanında işlenen suçlar olmak üzere toplam 527 olaya müdahale edilmiştir. Bu olaylarda 454 şahıs yakalanarak haklarında işlem yapılmıştır.

 

İl Emniyet Müdürlüğü sorumluluk bölgesinde Trafik ekiplerince (1) ölümlü, (71) yaralamalı ve (25) maddi hasarlı olmak üzere toplam (97) trafik kazasına müdahale edilmiştir.

 

Dönem içerisinde Yol Kontrol ve aramaları ile diğer faaliyetlerde (14.124) şahıs ve (4.432) araç sorgulaması yapılmış, yapılan GBT sorgulamasında çeşitli suçlardan dolayı aranan (124) şahıs yakalanarak adli mercilere sevk edilmiş; (418) araç trafikten men edilmiş ve (1231) araç sürücüsüne de cezai işlem uygulanmıştır.

 

Kaçakçılık ve Asayiş olayları kapsamında (4.904) Umuma Açık Yer Denetimi yapılmış, (5) iş yerine idari para cezası uygulanmıştır. Yapılan denetimlerde aşağıdaki malzemeler ele geçirilerek şüpheliler hakkında gerekli yasal işlem yapılmıştır.

 

İl Emniyet Müdürlüğü tarafından kaçakçılık ve asayiş olayları kapsamında aşağıdaki malzemeler ele geçirilmiştir.

 

(11,250) gr. Esrar.

(1,86) gr. Eroin.

(1) Adet Sahte 100 TL.

(1) Adet Sahte Çek (18,990 TL).

(2) Adet Tombala Numara Makinası.

(1) Adet Sigara Kumar makinası.

(150) Adet Plastik Tombala Kartı.

(3283) Adet Pul.

(1) Adet Tepegöz Kamera.

(2) Adet 51 Ekran Televizyon.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

 

Kaynak: (bakayrıntı) - bakayrıntı Editör:
Etiketler: BURDUR’DA, MART, AYI, ASAYİŞ, KARNESİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı