Haber Detayı
09 Nisan 2019 - Salı 18:39
 
Burdur’da Başbuğ için Helva dağıtıldı
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) il Başkanlığı ve Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV) tarafından Başbuğ Alparslan Türkeş’in ölümünün 22. Yıl dönümünde helva dağıtılarak dualarla anıldı.
- Haberi
Burdur’da Başbuğ için Helva dağıtıldı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) il Başkanlığı ve Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV) tarafından Başbuğ Alparslan Türkeş’in ölümünün 22. Yıl dönümünde helva dağıtılarak dualarla anıldı. Cumhuriyet Meydanında düzenlenen törende Başbuğ ve Şehitler anısına Kuranı Kerin tilaveti yapılarak dualar edildi.

Başbuğu anmanın her Ülkücünün görevi olduğunu belirten Burdur TÜKAV İl Başkanı Prof. Dr. Kürşat Özdaşlı, Başbuğ ve Şehit Ülkücüleri anmak için bu programı düzenlediklerini belirtti.

Her Ülkücüye Bozkurt duruşunu Merhum Başbuğ’un öğrettiğini söyleyen Başkan TÜKAV Genel Başkanı Ebu Bekir Korkmaz, “Bizim bu sevdamızın adını Ülkücü diye koyan Başbuğumuzu saygıyla anıyoruz. Başbuğumuzun çizdiği yolda hiç durmadan ilelebet gideceğimizi, ve Türk milletini dünya var oldukça onurlu ve şerefli bir şekilde yaşatacağımız sözünü de tutmak için elimizden geleni yapacağız. TÜRKAV’ın kuruluş amacı da budur. Katıldığınız için Allah hepinizden razı oldun” dedi.

Konuşmadan sonra vatandaşa helva ikramı yapıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Burdur’da, Başbuğ, için, Helva, dağıtıldı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Burdur’da Başbuğ için Helva dağıtıldı
Yorumlar
Haber Yazılımı