Haber Detayı
02 Ekim 2020 - Cuma 14:52
 
BURDUR BELEDİYESİNDEN KARDEŞ AZARBEYCANA DESTEK
Burdur Belediyesi, Ermenistan'ın Azerbaycan topraklarına saldırması üzerine başlatılan operasyonlara destek vermek amacıyla Türkiye ve Azerbaycan bayrakları astı.
Gündem Haberi
BURDUR BELEDİYESİNDEN KARDEŞ AZARBEYCANA DESTEK

İşgalci Ermenistan'ın sivil yerleşim birimlerine ateş açması üzerine kardeş ülke Azerbaycan'ın başlattığı operasyon, Türkiye'den büyük destek gördü. Bu kapsamda Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ’in talimatı üzerine Burdur Belediyesi İtfaiye ekipleri Burdur Cumhuriyet Meydanına ve Halk Pazarı alanını Türkiye ve Azerbaycan bayraklarıyla donatıldı.

 

Başkan Ercengiz konuya ilişkin yaptığı açıklamada “İki Devlet, Tek Milletin yarası olan Azerbaycan’ın Yukarı Karabağ bölgesinde Ermenistan’ın geçtiğimiz günlerde Uluslararası hukuku çiğneyerek yapmış olduğu sivil yerleşim yerlerini de içine alan çirkin saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Ve bu çirkin saldırı da hayatını kaybeden kardeşlerimize, Şehitlerimize Allah’tan Rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Her zaman Azerbaycan'ın yanında olduğumuzu da tekrar belirtmek isterim” şeklinde konuştu

 

 

 

Kaynak: Editör: Muhittin ÖZÇELİK
Etiketler: BURDUR, BELEDİYESİNDEN, KARDEŞ, AZARBEYCANA, DESTEK,
Yorumlar
Haber Yazılımı