Haber Detayı
12 Şubat 2021 - Cuma 10:14
 
BURDUR BELEDİYESİNDEN EKMEK FİYATLARINA BASIN AÇIKLAMASI
BURDUR BELEDİYESİNDEN EKMEK FİYATLARINA BASIN AÇIKLAMASI
Gündem Haberi
BURDUR BELEDİYESİNDEN EKMEK FİYATLARINA BASIN AÇIKLAMASI

Burdur Belediyesi ekmek fiyatlarına yapılan zam ile ilgili bir basın açıklaması yayınladı. 

Yapılan açıklamada ekmek fiyatlarına yapılan 75 kuruşluk zammın belirlenmesinde Belediyenin dahil olmadıüğı belirtildi. Yapılan açıklama şöyle; 

"Geçtiğimiz günlerde ekmek fiyatlarına yapılan zamla ilgili kurumsal olarak bilerek ya da bilmeden yapılan haksız suçlama içeren açıklamalara cevabımızdır;

Burdur Belediyesi olarak kurumumuz tarafından herhangi bir şekilde dâhilimiz olmayan ekmek fiyatlarının belirlenmesi, Burdur Ticaret ve Sanayi Odası ile Esnaf Odaları Birliği tarafından yapılmaktadır.

Komşu illerdeki fiyatlara yakın belirlenmiş olan ekmek fiyatlarının artışının sonucunu bir şekilde Burdur Belediyesi’ne bağlamaya çalışan art niyetli kişilere vereceğimiz yanıt tek kelime ile “ahlaksızlık” olacaktır.

Fırıncı esnafının artan maliyetler karşısında talebi olan zam, Oda ve Birlik tarafından uygun bulunup Bakanlığa gönderilmiş Bakanlık tarafından da onaylamış ve tarife yürürlüğe girmiştir.

Hazımsız ve kişisel beklentilerine karşılık bulamayanlar tarafından üretilen bu tip dedikodulara itibar edilmemesi rica ediyoruz.

Asıl fiyat artışlarının sebebini, sorumlularına sormaya cesaret edemeyip Burdur Belediyesini ve Başkanımızı suçlu göstermeye çalışanları halkımızın takdirine bırakıyoruz"

Kaynak: Editör:
Etiketler: BURDUR, BELEDİYESİNDEN, EKMEK, FİYATLARINA, BASIN, AÇIKLAMASI,
Yorumlar
Haber Yazılımı