Haber Detayı
26 Mart 2020 - Perşembe 16:21
 
Burdur Belediyesi Maske Üretimine Başlıyor
Burdur Belediyesi Maske Üretimine Başlıyor
Gündem Haberi
Burdur Belediyesi Maske Üretimine Başlıyor

Burdur Belediyesi korona virüsü tedbirleri kapsamında yürüttüğü çalışmalara bir yenisini daha ekledi. Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in talimatı ile başlatılan çalışma ile belediye bünyesinde 10.000 adet maske üretilecek.

Türkiye genelinde korona virüsü nedeniyle hasta sayısının hızla artış göstermesiyle Başkan Ercengiz kent merkezindeki tedbir çalışmalarını arttırdı. Burdur Belediyesi Engelliler Dikiş Nakış Atölyesi ve Burdur Belediyesi Kültür ve Sanat Atölyesi’nde maske dikimi yapılacak.

Burdur Belediyesi bünyesindeki atölyelerde yapımına başlanacak olan maskeler için malzeme tedarik ettiklerini belirten Başkan Ercengiz, “Atölyelerde üreteceğimiz maskeler için malzemelerimizi tedarik edip, en kısa sürede dikimine başlayacağız. Atölyelerimizde 10 bin adet maske dikmeyi hedefliyoruz ve dikilen maskeleri vatandaşımıza ücretsiz olarak vereceğiz. Bizler yerel yönetim olarak vatandaşlarımızın sağlığı için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz.  Yurttaşlarımızın bireysel tedbirler konusunda uyarıları dikkate almasını rica ediyoruz”. Şeklinde konuştu

Kaynak: Editör:
Etiketler: Burdur, Belediyesi, Maske, Üretimine, Başlıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı