Haber Detayı
11 Nisan 2019 - Perşembe 09:42
 
Burdur Barosundan Telef olan Hayvanlar için Açıklama
Burdur Barosu Hayvan Hakları Komisyonu olarak sokak hayvanlarını öldüren ve onları çukura atan failler hakkında gereğini yapmayarak görevini ihmal eden kamu görevlileri hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunacaklarını belirtti
Gündem Haberi
Burdur Barosundan Telef olan Hayvanlar için Açıklama

Burdur Barosu Hayvan Hakları Komisyonu Başkanı Avukat Betül Babacan, kentte telef olmuş kedi ve köpek bulunmasına ilişkin görevde ihmali bulunan kamu görevlileri hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını bildirdi.

 

Babacan, Burdur Avukatlar Evi'nde düzenlediği toplantıda, olayı Burdur Hayvan Dostları Derneği ile yakından takip ettiklerini söyledi.

 

Sorumlu kurum Burdur Belediyesi tarafından kamuoyunun aydınlatılmadığı, olaya ilişkin soru işaretlerinin giderilmediğini belirten Babacan, olaya karışanlar hakkında idari soruşturma açılıp açılmadığı, görevlerinden el çektirilip çektirilmediği, barınaktan uzaklaştırılıp uzaklaştırılmadıklarını bilmediklerini dile getirdi.

 

Babacan, Burdur Belediyesi Hayvan Barınağı sorumlu veteriner teknikerleri, veteriner hekimi ve silsile amirlerinin de soruşturmaya dahil edilmesi gerektiğini belirterek şöyle konuştu:

 

"Etkin ve şeffaf bir soruşturma yapmayarak sorumluların ve amirlerinin eylemlerine dolaylı olarak göz yuman kişilerin de suçluları koruduğunu, failleri koruyarak ceza yargılaması anlamında suç işlediklerini bilmelerini isteriz. Burdur Barosu Hayvan Hakları Komisyonu olarak sokak hayvanlarını öldüren ve onları çukura atan failler hakkında gereğini yapmayarak görevini ihmal eden kamu görevlileri hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunacağız. Ayrıca disiplin soruşturması için başta bakanlıklar olmak üzere tüm idari birimlere de şikayet dilekçesi vereceğiz. Yaptığımız şikayetleri sıkı ve titiz bir şekilde takip edeceğiz. Burdur Belediyesini, ilgili personelleri hakkında sorumluluk sahibi her kurum gibi derhal ciddi, etkin ve şeffaf bir soruşturma yaparak olayın faili olan personelleri ile amirleri hakkında gereğini yapmaya ve kamuoyunu bilgilendirmeye davet ediyoruz."

Kaynak: (AA) - Anadolu Ajansı Editör:
Etiketler: Burdur, Barosundan, Telef, olan, Hayvanlar, için, Açıklama,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Burdur Barosundan Telef olan Hayvanlar için Açıklama
Yorumlar
Haber Yazılımı