Haber Detayı
15 Aralık 2017 - Cuma 12:51
 
BURDUR BAHÇEŞEHİR KOLEJİ’NDEN BİR İLK DAHA
BURDUR BAHÇEŞEHİR KOLEJİ ANADOLU LİSESİ DİL GRUBU ÖĞRENCİLERİ ODTÜ TARAFINDAN DÜZENLENEN MUN (MODEL BİRLEŞMİŞ MİLLETLER) KONFERANSINA KATILARAK İNGİLİZCE SUNUM YAPACAKLAR
Eğitim Haberi
BURDUR BAHÇEŞEHİR KOLEJİ’NDEN BİR İLK DAHA

Burdur Bahçeşehir Anadolu Lisesi Dil Grubu Öğrencileri bu yıl ilk kez Ankara'da 15-19 Aralık tarihleri arasında ODTÜ tarafından Türkiye’nin dört bir yanından gelen öğrencilerin katılımıyla düzenlenen Model Birleşmiş Milletler (MUN) Konferansına katılacak.

 MUN Konferansları, dünyada ilk kez ‘Harvard University’ ve ‘National Model United Nations’- New York bünyesinde uygulanmaya başladı. Her delegenin, bir ülkeyi temsil ettiği konferanslar genellikle Birleşmiş Milletler ’de bulunan komiteleri içerir ve ana dil İngilizce. Tipik bir Birleşmiş Milletler Konferansı şeklinde geçen MUN Konferanslarında; öğrenciler, kendileri için belirlenen ülkelerin birer delegesi olarak Güvenlik Konseyi, Ekonomik ve Sosyal Konsey, Silahsızlanma Komisyonu gibi alanlarda dünya gündeminde bulunan global sorunlara çözüm arar ve MUN Konferanslarının sonuç bildirgeleri, tavsiye niteliğinde Birleşmiş Milletler’e gönderiliyor.

Model Birleşmiş Milletler Konferansında kendilerine tanımlanan Nijerya ve Avustralya'nın diplomatik ve siyasi durumunu değerlendirecek öğrenciler, ülkelerin içinde bulunduğu durumu da dinleyicilere İngilizce olarak aktaracak.

MUN Konferansı ile öğrenciler açık fikirli, dünya barışı ve kardeşliğine dair fikir üretebilen, sorunların farkında ve değişimi gerçekleştirme cesaretine sahip ve hangi alanda olursa olsun geleceğin liderleri olma yolunda bir adım daha atmış oldu. 

Kaynak: (bakayrıntı) - bakayrıntı Editör:
Etiketler: BURDUR, BAHÇEŞEHİR, KOLEJİ’NDEN, BİR, İLK, DAHA,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
BURDUR BAHÇEŞEHİR KOLEJİ’NDEN BİR İLK DAHA
BURDUR BAHÇEŞEHİR KOLEJİ’NDEN BİR İLK DAHA
Yorumlar
Haber Yazılımı escort bayan istanbul