Haber Detayı
01 Nisan 2018 - Pazar 11:26
 
BURDUR ASKON’DA MEHMET İZGİ DÖNEMİ
Burdur ASKON’da Mehmet İzgi başkanlığındaki dönem başladı.
Gündem Haberi
BURDUR ASKON’DA MEHMET İZGİ DÖNEMİ

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği’nin (ASKON) Burdur Şubesinde yeni dönem ve yeni heyecan yaşanıyor. Önceki dönem ASKON İl Başkanı Volkan Mengi’nin AK Parti Burdur İl Başkanlığına seçilmesiyle başkanlık görevini ve hizmet yarışını Mehmet İzgi aldı.

ASKON Burdur İl Başkanı Mehmet İzgi ve ekibi Coffeemania’da kahvaltılı basın toplantısı düzenledi. Toplantıda açıklama yapan İzgi, hizmet yarışı sürecini aktarıp, vizyon ve misyonlarını dile getirdi.

ASKON İl Başkanı Mehmet İzgi’nin yaptığı basın açıklamasının özeti şöyle:

 

 “2001 yılında Burdur AK Parti kurucu üyelerindenim. 16 yıldır AK Parti yönetimlerinde sırayla yerel yönetimler, dış işleri, seçim işleri, siyasi ve hukuk işleri birim başkanlıkları yaptım. Şu anda teşkilat başkanı olarak siyasi görevimi sürdürmekteyim.

  Sivil toplum olarak da İlim Yayma Cemiyeti üyeliği ve Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Camii Yaptırma Yaşatma Derneği üyeliğim devam etmektedir.  Siyasi ve Sivil Toplum Kuruluşlarında çalışmalarım her zaman devam etmiştir ve kurulduğu günden bugüne kadar üyesi olduğum ASKON Burdur Şubesine 27 Mart 2018 Salı günü İstanbul ASKON Genel Merkezimizde, Volkan MENGİ beyin AK Parti İl Başkanı olması dolayısıyla ASKON Burdur şube başkanlığını görevini Genel Başkanımız Sayın Hasan Ali CESUR beyin onayıyla, devir almış bulunmaktayım. Şahsımı bu göreve layık gören Genel Başkanımız Sayın Hasan Ali Cesur ile ASKON Ailesi Üyelerine ve Kurulduğu günden bugüne ASKON’a değer vermiş olan Kıymetli Volkan Mengi Başkanıma da hizmetlerinden dolayı teşekkür ederim. Başkanımın ASKON üyeliği devam etmektedir. Bizde onun bıraktığı yerden hizmete devam edeceğiz inşallah. Allah utandırmasın…

ASKON olarak hedeflerimiz, yerli ve milli kavramının içini tam olarak doldurup, bu pozisyonuyla bölgesel ve küresel projeler, iş birlikleri ve yeni markalar çıkarabilen iş adamları topluluğu olabilmektir.  ASKON Burdur olarak yeni dönemde, misyonu doğrultusunda ülke geleceği için nitelikli fikir ve projeler üretmeye gayret edeceğiz ve bu çalışmaları da rapor haline getirerek kamuoyuyla paylaşacağız. Hep birlikte belirleyecekleri stratejik sektörlere odaklanarak, yerel ve bölgesel kalkınma için öncülük yaparak var gücümüz ile çalışacağız…

ASKON Burdur yeni dönemde tüm devlet kurumları ile tam uyum içerisinde üyelerimize hizmet üretecektir. Ortaya koyduğumuz çalışmalarla milli menfaatlerimizi her daim güçlendirecek, ekonomimizin yükselişi ve istikrar için tüm vaktimizi, aklımızı, enerjimizi bu mücadeleye harcayacağız. Gün kişisel hesaplar yapma günü değildir. Böyle zamanlarda kişisel hesaplar kimseye bir kazanç sağlamaz, ümmetin menfaatleri her türlü kişi, grup ve zümreden çok daha önemlidir.

 

ASKON Burdur için önceliklerimiz şunlardır;      

1-Burdur tarım ve hayvancılığında markalar üretmek.

2-Mermer atıklarını geri dönüşümle tekrar ekonomiye kazandırmak ve bunun için AR-GE çalışması yapmak.

3-Burdur çevre yolundan ekonomik olarak yararlanabilmek. (Yöresel ürünler olarak)

4-Yabancı yatırımcıyı Burdur’a çekmek bunun için yatırım arazileri oluşturmak organize çalışmalarını yakından takip etmek.

5-Eğitici konferans ve seminerler organize ermek.

6-Kurum ve kuruluşlarla iyi ilişkiler kurmak ve yatırımcı ile kurumlar arasında köprü olmak.

6-Sivil toplum kuruluşlarıyla iyi ilişkiler kurup gerektiği yerde beraber hareket etmek, Burdur için beraber organizasyonlar yapmak.

7-Yurt içi ve yurt dışı ekonomik ve kültürel geziler düzenlemek.

8-Burdurumuzun Turistik tanıtımı için seferber olmak.

  Sayın arkadaşlar ve basın mensupları bu pazar gününde bizleri yalnız bırakmayarak kıymetli vakitlerinizi bizlere ayırdığınız için çok teşekkür ederim.

 He rşey Burdur için, her şey Türkiye için.”

Kaynak: (bakayrıntı) - bakayrıntı Editör:
Etiketler: BURDUR, ASKON’DA, MEHMET, İZGİ, DÖNEMİ,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
BURDUR ASKON’DA MEHMET İZGİ DÖNEMİ
BURDUR ASKON’DA MEHMET İZGİ DÖNEMİ
BURDUR ASKON’DA MEHMET İZGİ DÖNEMİ
Yorumlar
Haber Yazılımı