Haber Detayı
28 Aralık 2013 - Cumartesi 13:27
 
BURDOĞTAŞ, ÖNEMLİ MESAJLAR VERDİ
BURDOĞTAŞ, ilk Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi. Genel Kurul’da, Burdur ekonomisinin yükselen değeri Burdur mermerine ilişkin önemli mesajlar verildi.
Ekonomi Haberi
BURDOĞTAŞ, ÖNEMLİ MESAJLAR VERDİ

BURDOĞTAŞ, ilk Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi. Genel Kurul’da, Burdur ekonomisinin yükselen değeri Burdur mermerine ilişkin önemli mesajlar verildi.  

 

Geçtiğimiz Temmuz ayında kurulan Burdur Doğaltaş Madenciler ve Mermer Makineleri Üreticileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (BURDOĞTAŞ), Divan Başkanlığını BUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik’in yaptığı ilk Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi. Genel Kurul’da, Burdur ekonomisinin yükselen değeri olan Burdur mermerine ilişkin önemli mesajlar verildi. Dernek binasında yapılan Genel Kurul’a, Türkiye mermerciliğinin duayenleri ve onur konukları Ege Maden İhracatçıları Birliği Başkanı Arslan Erdinç, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Aydın Sanayi Odası Başkanı Mehmet Şahin ile Yönetim Kurulu Üyesi Candan Özlütürk katıldılar.

 

Yüksek katılımla gerçekleştirilen BURDOĞTAŞ Genel Kurulunun açılış konuşmasını yapan Dernek Başkanı Nasuh Ekinci, “Burdur Doğaltaş Mermerciler Derneğimiz, bir ihtiyaçtan dolayı kuruldu. Sektör temsilcisi işletmecilerimizin İlimizde, Ülkemizde ve yurtdışında birçok sorunları ortaya çıkmaktadır. Hem bu sorunlarla ortak mücadeleyi yürütmek ve hem de sektörümüzün vizyon ve misyonunu geliştirmek için kuruldu. Ayrıca şunu da önemle ifade etmeliyim ki; dünya ekonomilerinde geçtiğimiz dönemlerde gördüğümüz ve çoğu öngörmekte zorlandığımız dalgalanmalarla her zaman karşılaşabileceğimiz gibi, birkaç hafta önce tahmin bile edemeyeceğimiz işte şu son günlerde yaşamakta olduğumuz, ülkemiz ekonomisini ve sektörümüzü de yakından ilgilendiren gelişmeler yaşanmaktadır. Büyük yatırım sermayesi gerektiren ve büyük riskler taşıyan bir yatırım alanı olan doğaltaş ve madenciliğin, ülke bürokrasisi ve uluslar arası ticaret-ihracat bürokrasisi alanında karşılaşılan büyük problemlerle de güç birliği ve dayanışma içerisinde mücadele etmesi gerekmektedir. Sektörümüzün karşılaştığı ve karşılaşacağı bütün bu sıkıntıların elbirliği ve güç birliği içinde giderilebileceğini, Burdur ve Ülkemiz ekonomisine de büyük katkılar sağlayacağımızı düşünüyorum” dedi.

 

Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Nasuh Ekinci, konuşmasının devamında; “Hızlı bir gelişim göstererek; büyük ekonomik değer ve istihdam oluşturan Burdur Mermercilik sektörümüz, önemli ölçüde bilgisizlikten kaynaklandığını düşündüğümüz çeşitli tepkisel sorunlarla karşılaştık. Bu sorunlarla yaptığımız mücadelede Burdur Ticaret ve Sanayi Odamızın ve Başkan Yusuf Keyik’in değerli desteklerini gördük. Her sıkıntımızda yanımızda yer alan Keyik’e ve özellikle Ege İhracatçılar Birliği Başkanımız Arslan Erdinç Bey’e çok teşekkür ediyorum. Yine bizlere yol gösterici yardımlarını esirgemeyen, onur konuklarımız Aydın Sanayi Odası Başkanı Mehmet Şahin ile Candan Özlütürk Beylere de teşekkür ediyorum”dedi.

 

Ekinci konuşmasını şöyle tamamladı: “Bilindiği gibi, sivil toplum örgütlerinin en önemli özelliği, dayanışma sağlamanın yanında bir baskı grubu oluşturmalarıdır. Kendi üyelerinin, devlet yönetimi ve icracıları ile sektörel ve firma haklarının korunması veya geliştirilmesi adına bir demokratik baskı ve işlerin kolaylaştırılması işlevi gerçekleştirmektir. İşte bu bağlamda, 15 Temmuz 2013 tarihindeki resmi başvurumuzla kuruluşunu gerçekleştirdiğimiz Derneğimizle başlattığımız çalışmalarımıza, bundan sonra da daha güçlü ve etkin bir şekilde devam edeceğiz.”

 

BİRLİK TEMENNİSİ

Dilek ve temenniler bölümünde konuşan BUTSO Başkanı Yusuf Keyik; “İlimizde Mermercilik, önemli sektörlerden birisidir. Biz Ticaret ve Sanayi Odası olarak, her zaman birlik, bütün ve dayanışma içerisinde hareket etmenin önemini vurguladık ve bu şekilde uygulamalar içinde olduk. Tabi bazen ayrı düşünce ve davranışları da üzüntü ile karşılıyoruz. Oysa birlikte daha güçlü ve daha başarılı olarak sorunlarımızı çözebileceğiz. Bunun farklı düşünen arkadaşlar tarafından da anlaşılacağını umuyorum” dedi. 

 

İSTİŞARE KURULU

Dernek Başkanı Nasuh Ekinci, Burdur Doğaltaş Derneği adına, kendi alanında çok önemli bir yapılanma teşkil eden “İstişare Kurulu” oluşturduğunu açıkladı. Kurulun; Naci İlci, Ercan Akın, Yusuf Keyik, Baki Varol, Mustafa Saatcı, Mustafa Şener, Adnan Yılmaztürk, Ahmet Şahan, İbrahim Şimşek, Ali Gür, Nasuh Ekinci ve Orhan Çiçek’ten oluştuğu ve ilgili şahsiyetlerle daha da geliştirileceği ifade edildi.

 

YENİ YÖNETİM

BUTSO Başkanı Yusuf Keyik’in Başkanlığına, Naci İlci’nin Başkan Yardımcılığına seçilen Katip Üyeliklerine Ercan Akın ve Kamil Ekinci’nin seçildiği Divan Kurulu yönetiminde yapılan seçimle; Nasuh Ekinci Başkanlığında; Ali Gür, Orhan Çiçek, Ahmet Altıntaş, Salih Yavuzkan, Gökhan Varol, İlker Demir’e, oy birliği ile yeni yönetim kurulu olarak görev verildi.  

Kaynak: (bakayrıntı) - bakayrıntı Editör:
Etiketler: BURDOĞTAŞ, ilk, Genel, Kurulu’nu, gerçekleştirdi, Genel, Kurul’da, Burdur, ekono
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
BURDOĞTAŞ, ÖNEMLİ MESAJLAR VERDİ
Yorumlar
Haber Yazılımı