Haber Detayı
24 Temmuz 2020 - Cuma 16:15
 
Bucak’ta Botanik Bahçesi ve Doğal Yaşam Alanı Kuruluyor
Burdur’un Bucak ilçesinde Botanik Bahçesi ve Hayvanat Bahçeli Doğal Yaşam Alanı kurulması için Bucak Belediyesi ile Türkiye Bilim Evleri Bucak Koleji arasında protokol imzalandı.
Gündem Haberi
Bucak’ta Botanik Bahçesi ve Doğal Yaşam Alanı Kuruluyor

Burdur’un Bucak ilçesinde Botanik Bahçesi ve Hayvanat Bahçeli Doğal Yaşam Alanı kurulması için Bucak Belediyesi ile Türkiye Bilim Evleri Bucak Koleji arasında protokol imzalandı. Protokolü Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal ve Türkiye Bilim Evleri Kurucu Müdürü Selim Değer imzaladı.

Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal “Bucak ilçemize önemli bir kazanım sağlamak için Türkiye Bilim Evleri Bucak Koleji ile iş birliğine gittik.  Mülkiyeti Belediyemize ait olan Mimar Sinan Mahallesi TBE Bucak Koleji Güney Cephesinde bulunan, 1073 m2’lik park alanının botanik bahçe ve Mimar Sinan Mahallesi TBE Bucak Koleji Güney- Batı Cephesinde bulunan, 4808 m2’lik park alanın halka ve diğer çocuklara açık Hayvanat Bahçeli Doğal Yaşam Alanı oluşturulması için protokol imzaladık. Botanik Bahçe olarak planlanacak olan 1073 m2’lik alanda, ilçemiz iklim koşullarında yetişebilecek olan çeşitli ağaç, ağaççık, çalı ve otsu – odunsu bitki türlerinin dikilmesi ve yetiştirilmesi ile içerisinde Osmanlı Sultan Tavuğu ve Ankara Tiftik Keçisi barınma yeri ve gezinme yerleri olacak. Hayvanat Bahçeli Doğal Yaşam Alanı olarak planlanan 4808 m2’lik parkın etrafı çeşitli ağaçlar dikerek çevreleyecek, çevrili alan içinde antrenman parkuru, iç kısımlarda ise taşınabilir ahırlarda ceylan ve farklı at türleri, ördek, silün, kaz ve tavus kuşu barınağı, mini sera ve kum havuzu, mini güneş panelleri ve rüzgar tribünü olmak üzere içerisinde açık sınıf ve halka açık spor alanı oluşturacak. Türkiye Bilim Evleri Bucak Koleji ile yapmış olduğumuz protokol çerçevesinde botanik bahçesi ve Hayvanat Bahçeli Doğal Yaşam Alanı halkımıza ve tüm çocuklarımıza ücretsiz olarak hizmet verecek. Botanik Bahçesi ve Hayvanat Bahçeli Doğal Yaşam Alanı kurulması için imzaladığımız protokolün ilçemize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Kaynak: (bakayrıntı) - bakayrıntı Editör:
Etiketler: Bucak’ta, Botanik, Bahçesi, ve, Doğal, Yaşam, Alanı, Kuruluyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı