Haber Detayı
05 Ocak 2021 - Salı 12:08
 
BUCAK’TA 372 ÇİFTİN NİKÂHI BUCAK BELEDİYESİ TARAFINDAN KIYILDI
372 ÇİFTİN NİKÂHI BUCAK BELEDİYESİ TARAFINDAN KIYILDI
Gündem Haberi
BUCAK’TA 372 ÇİFTİN NİKÂHI BUCAK BELEDİYESİ TARAFINDAN KIYILDI

Bucak Belediyesi 2020 yılı evlendirme memurluğu istatistik verilerini açıkladı. Bucak Belediyesi evlendirme memurluğu tarafından 2020 yılında 372 adet nikah kıyıldı.

 

Evlendirme Memurluğu istatistiki verileri hakkında açıklama yapan Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, “Bucak Belediyesi evlendirme Memurluğumuz tarafından 372 çiftin nikahı kıyıldı. 372 nikahın 33 adetini yabancı uyruklu kişiler oluşturdu. Bu yabancı uyruklu kişilerin ülkelere göre dağılımı ise Suriye, Özbekistan, Kırgızistan, Kazakistan, Endonezya ve Bulgaristan uyruklulardan oluşmaktadır. Toplamda 8 farklı ülke uyruklu kişinin nikâhları kıyılırken 3 nikah aktide koronavirüs v.b gerekçelerle iptal edildi. Koronavirüs salgını sürecinde de vatandaşların nikâh kıyılmasıyla ilgili taleplerini korunma tedbirlerine uyarak yerine getiriyoruz. Belediyemiz bünyesinde bir ekip oluşturarak nikâh ve düğünlerde kurallara uyulup uyulmadığını denetledik, kurallara riayet etmeyenlere de gerekli uyarı ve ikazları yaptık.

 

Yoğun mesaimize aldırmadan vatandaşlarımızın taleplerine yetişmeye çalışıyoruz. Türk vatandaşlarının yanında yabancı uyrukluların da nikâhlarını kıyıyoruz. Çok sayıda çiftimizin nikâhını bizzat kıydım. Bu anlamda da her bir çiftimizin davetine icabet etmeye gayret ediyorum. Evlendirme memurluğumuz da hem hafta içi hem de hafta sonu yoğun mesai harcayarak nikâh taleplerini büyük bir titizlikle yerine getiriyor. Ben kendilerine yoğun gayretlerinden dolayı bir kez daha teşekkürlerimi iletiyorum. Gerçekten de gece gündüz demeden her talebi karşılamaya çalışıyorlar. 2019 yılında da 365 çiftimizin nikahını kıymıştık. Evlenen tüm çiftlerimize tekrardan ömür boyu mutluluklar diliyorum.” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: BUCAK’TA, 372, ÇİFTİN, NİKÂHI, BUCAK, BELEDİYESİ, TARAFINDAN, KIYILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı